Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 26 октомври! Лавови, пазете се од инфекции, Вагите...

Дневен хороскоп за четврток, 26 октомври! Лавови, пазете се од инфекции, Вагите очекуваат непријатно изненадување

631
0

Дневен хороскоп за четврток, 26 октомври! Лавови, пазете се од инфекции, Вагите очекуваат непријатно изненадување

Денешниот ден им носи здравствени проблеми и интересни настани во љубовниот живот на многу хороскопски знаци.
Еве што ви подготвуваат ѕвездите:

ОВЕН

ЉУБОВ : Ако сте заинтересирани за пократка афера, лесно можете да ја остварите. РАБОТА: Можеби ќе треба да направите нешто што мислевте дека е веќе направено. ЗДРАВЈЕ: Добро.


БИК

ЉУБОВ: Поволен ден за оние кои се во потрага по нова љубов, но не и за оние кои се надеваат на стабилност на постоечката врска. РАБОТА: Може да изгубите важни документи, внимавајте. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Можност за излегување со личност која ви се допаѓа, а доколку таква личност не постои, можете да ја најдете на забава. РАБОТА: Успех на оние кои се занимаваат со образование. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РАК

ЉУБОВ: Ќе бидете исклучително привлечни за сите. Ќе ги истражувате вашите опции без намера да се обврзете. РАБОТА: Финансиската состојба малку ќе ви се подобри. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

ЛАВ

ЉУБОВ: Ќе уживате во друштво на саканите, но не и на оној со кој би сакале да доживеете романса. РАБОТА: Ова е период кога би можеле да изгубите пари или нешто вредно. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Денот не е особено поволен за љубов. РАБОТА: Ситуацијата малку ќе се подобри и малку ќе се стабилизира во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Нервозата лошо влијае на варењето.

ВАГА

ЉУБОВ: Ќе бидете многу нервозни и не можете да очекувате да најдете душевен мир. Непријатно изненадување. РАБОТА: Можно е да најдете работа со помош на Интернет. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Интензивна комуникација со неколку интересни личности, најверојатно преку некоја од социјалните мрежи. РАБОТА: Ќе добиете можност да го покажете вашето чувство за убавина. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Денес ќе имате нешто подобра комуникација со партнерот, што ќе придонесе за разјаснување на една збунувачка ситуација. РАБОТА: Можни промени во кариерата или работата. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ако вашата врска е макар малку нестабилна, денес може да има големи промени. РАБОТА: Успех во финансиите и манипулација со пари. Ќе наплатите долгови. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Тешко дека ќе постигнете стабилност, но тоа не значи дека не може да има поволни настани. РАБОТА: Одличен ден за оние кои се занимаваат со услужна дејност. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

РИБА

ЉУБОВ: Ќе бидете повлечени или ќе уживате да го поминувате времето сами наместо да барате можности за љубов. РАБОТА : Можен готовински тек, но и инвестирање во недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име