Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 25 април! Вагите се враќаат во старото друштво,...

Дневен хороскоп за четврток, 25 април! Вагите се враќаат во старото друштво, Скорпиите се смируваат со поранешниот партнер

4198
0

Дневен хороскоп за четврток, 25 април! Вагите се враќаат во старото друштво, Скорпиите се смируваат со поранешниот партнер

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас и дознајте што му подготвуваат ѕвездите за вашиот знак.

ОВЕН
ЉУБОВ: Вашата привлечност е особено впечатлива во овој период, поради што ќе имате повеќе можности за љубов . РАБОТА: Очекувате состојбата да се стабилизира. ЗДРАВЈЕ: Болни синуси.

БИК
ЉУБОВ: Врската ќе ви биде во криза, поради промена на околностите во животот или поради однесувањето на партнерот. РАБОТА: Можно е да се вратите на старото работно место. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Не можете да се надевате на стабилност во оваа сфера, иако сигурно ќе имате некои можности. РАБОТА: Ако се занимавате со уметност, надевајте се на необична инспирација. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Во љубовниот живот ви се случуваат вознемирувачки промени, а не сте љубител на изненадувања и промени. РАБОТА: Успех во недвижнини и приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Партнерот може да се разочара кога ќе сфати дека и вие сте обична личност. Се претставувате во пореално светло. РАБОТА: Можни се промени доколку работите во недвижен имот . ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми во љубовната сфера, бидејќи можно е ниту вие ниту партнерот да не бидете многу верни. РАБОТА: Можни можности во областа на образованието. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Многу поверојатно е дека ќе имате можности за краткотрајна врска отколку за влегување во стабилна и долготрајна врска. РАБОТА: Финансиски загуби поради невнимание. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да се вратите кај некој со кој сте биле романтично поврзани во минатото. БИЗНИС: Ќе имате различни идеи поврзани со приватен бизнис, но сега не е добар момент за тоа. ЗДРАВЈЕ: Полошо.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој се занимава со некоја опасна професија или екстремни спортови. РАБОТА: Искористете го вашиот креативен потенцијал без премногу шпекулации. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Добра комуникација со сите, особено со личноста која ви се допаѓа. Ќе бидете заводливи во комуникацијата. РАБОТА: Можно е погрешно инвестирање на средства. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе запознаете повеќе луѓе кои ќе ви се допаднат, но нема да имате конкретни можности за љубов. РАБОТА: Може да ја смените работата која ве кочи веќе некое време. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон повреди.

РИБА
ЉУБОВ: Може да ви се допадне некој што е недостапен; некој кој е премногу познат и успешен за да биде со вас. РАБОТА: Можен е одреден напредок во оваа сфера, но не премногу. ЗДРАВЈЕ: Можни инфекции.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име