Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 24 август! Девиците ќе имаат проблеми од правен...

Дневен хороскоп за четврток, 24 август! Девиците ќе имаат проблеми од правен карактер, а еве кој има шанса за љубов

1049
0

Дневен хороскоп за четврток, 24 август! Девиците ќе имаат проблеми од правен карактер, а еве кој има шанса за љубов

Раковите ќе имаат можност да излезат, да се забавуваат и да најдат љубов.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Во овој период поспремни сте да го направите компромисот кој е потребен за хармонија во врската. РАБОТА: Некои нови можности во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

БИК
ЉУБОВ: Проблеми во врската поради лошиот карактер или нервозното однесување на партнерот. РАБОТА: Ќе мора да се посветите на дополнителни обврски. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Врска со личност која е многу постара од вас. Ако веќе сте во врска, ќе бидете несреќни. РАБОТА: Не ризикувајте бидејќи нема да ви се исплати. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

РАК
ЉУБОВ: Изгледа ќе имате можност да излезете, да се забавувате и да пронајдете љубов. РАБОТА: Можна промена на насоката на кариерата или губење на работното место. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ЛАВ
ЉУБОВ: Стремежот по луксуз ќе ви донесе проблеми во љубовниот живот. РАБОТА: Ќе трошите премногу. Преголемиот оптимизам во овој период не е добар за вас. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете малку отсутни и без идеја што сакате од вашиот љубовен живот. РАБОТА: Ќе имате проблеми од административна или правна природа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е раскинување на врската, бидејќи премногу страст, но и премалку, може да биде фатална за врската. РАБОТА: Нема промени и посебни настани во работната сфера. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во овој период не сте способни да се посветите на една личност. РАБОТА: Ќе се покажете во позитивно светло, но нема да има напредок што го очекувате. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ова е поволен ден за водење љубов. Со тоа можете да направите голем романтичен гест. РАБОТА: Ќе добиете можност да работите во медиумската сфера. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Нема да имате многу можности за љубов, главно се ќе биде како и обично и без посебни настани. РАБОТА: Ќе се случат многу позитивни работи. ЗДРАВЈЕ: Лошо варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Неуспехот на избраната личност не е причина да го одбиете. Денес секој неуспех ќе ви биде многу непривлечен. РАБОТА: Можни се правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

РИБИ
ЉУБОВ: Нема вистински настани, но многу ќе се одвиваат во вашата имагинација. РАБОТА: Работа во странство, или работа која бара патување. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име