Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 23 ноември! Раковите ќе бидат многу директни во...

Дневен хороскоп за четврток 23 ноември! Раковите ќе бидат многу директни во искажувањето на чувствата, а еве кој ќе се заљуби

1438
0

Дневен хороскоп за четврток 23 ноември! Раковите ќе бидат многу директни во искажувањето на чувствата, а еве кој ќе се заљуби

Близнаците ќе се заљубат во некого и ќе заборават да бидат критични кон таа личност.

Еве што очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да има премногу можности за љубовта да може да ги избере и реализира. РАБОТА: Делумен успех во трговијата или транспортот. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.


БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете задоволни бидејќи ќе избегнете расправија со некој важен за вас. РАБОТА: Ќе бидете исклучително креативни, што е одлично за уметниците, но и за сите оние кои продуцираат нешто. ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе се заљубите во некого и ќе заборавите да бидете критични кон таа личност. РАБОТА: Можни проблеми во меѓучовечките односи. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РАК
ЉУБОВ: Денес нема да се двоумите, но ќе бидете многу директни во искажувањето на чувствата. РАБОТА: Мало подобрување во сферата на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Проблем со бубрезите или јајниците.

ЛАВ
ЉУБОВ: Вашата вродена самодоверба денес ќе ви замине во носот и ќе се чувствувате малку несигурни. РАБОТА: Можен успех во се што е поврзано со администрацијата. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со ‘рбетот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Нема значајни настани на љубовен план. РАБОТА: Можни правни или партнерски деловни проблеми, како и недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

ВАГА
ЉУБОВ: Во овој период најважно ви е да бидете исполнети на емотивен план, а тоа ќе се случи. РАБОТА: Бидете внимателни кога ракувате со која било алатка. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Можеби сте размислувале за раскинување, но ќе се предомислите и одлично ќе се забавувате со вашата избраничка. РАБОТА: Ве оптоварува доцнењето на парите што ги очекувате. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе се случи нешто што ќе ве зближи вас и вашиот партнер. Ако вашата врска е заглавена, таа повторно ќе процвета. РАБОТА: Издржете ја моменталната ситуација, бидејќи неволјите брзо ќе поминат. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Доколку љубовниот живот ви падне, вие ќе бидете виновни за тоа бидејќи погрешно сте се позиционирале кон избраната личност. РАБОТА: Можни правни проблеми. Следете ги прописите. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Не би требало да имате големи очекувања за денес, дури и обичен состанок може да ви се врати. РАБОТА: Блокирање на кариерата, премалку работа. ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете емотивно затворени поради чувството на тага што ќе ве измачува, без разлика дали има причина за тоа или не. РАБОТА: Поволен период за оние чија работа е поврзана со убавина и нега. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име