Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 23 мај! Јарците добиваат добри деловни вести, Водолијата...

Дневен хороскоп за четврток, 23 мај! Јарците добиваат добри деловни вести, Водолијата е склона да флертува, а еве кој ќе се расправа со партнерот

2624
0

Дневен хороскоп за четврток, 23 мај! Јарците добиваат добри деловни вести, Водолијата е склона да флертува, а еве кој ќе се расправа со партнерот

Вагите не треба да очекуваат позитивни настани денес. А доколку се во врска можна е кавга со партнерот.

ОВЕН

ЉУБОВ: Нема да можете да воспоставите блискост бидејќи вашиот настап ќе биде премногу агресивен. РАБОТА: Можна е стагнација во готовинскиот тек или непредвидени трошоци . ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте .

БИК

ЉУБОВ: Ќе бидете задоволни и можеби ќе ви се допадне некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Помал успех е можен доколку работите во областа на образованието или спортот. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ако сте сами, ќе размислувате за некој кој не е заинтересиран за вас, а ако веќе сте во врска, ќе имате емотивно бурен ден. РАБОТА: Ќе бидете успешни во секаков вид креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Во добра здравствена состојба сте.

РАК

ЉУБОВ: Денеска вашето расположение и чувства ќе бидат многу променливи, поради што е најдобро да не правите важни потези. РАБОТА: Ќе имате или премногу или премалку работа, а ниту една од нив нема да ви одговара. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ

ЉУБОВ: Можеби ќе остварите физички контакт со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе бидете задоволни од некои позитивни промени кои во последно време се случуваат на оваа област. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Можно е да сретнете некој кој ќе ве привлече, но и ќе бидете свесни дека тоа е погрешната личност за вас. РАБОТА: Можеби ќе добиете добра можност за работа или унапредување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА

ЉУБОВ: Најдобро е да не очекувате позитивни настани денес. Можна кавга со партнерот, доколку веќе сте во врска. БИЗНИС: Потенцијални проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Лесно може да се случи да ви се допадне некој кој живее далеку и со кој можете да имате само врска на далечина. РАБОТА: Вашата деловна ситуација ќе биде нешто поповолна, но сепак нестабилна. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе имате можности да комуницирате со некој што ви се допаѓа, но нема да има физички контакт. РАБОТА: Можни недоразбирања со колегите или административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ќе имате впечаток дека сте несреќно заљубени, но наскоро ќе откриете дека тоа не е така и дека чувствата ви се возвратени. РАБОТА: Можеби ќе добиете добри вести поврзани со работа или пари. ЗДРАВЈЕ: Можна настинка.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Ќе бидете склони кон флертување, но не и да се обврзувате во љубовта. Поради ова, можеби ќе бидете погрешно разбрани. РАБОТА: Ќе се занимавате со финансиите бидејќи можни се промени во врска со нив. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА

ЉУБОВ: Можно е да ви се развијат чувства кон некој кој веќе некое време е во вашето опкружување, но кој претходно не сте го забележале. РАБОТА: Промени за оние кои се занимаваат со приватен бизнис и недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име