Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 22 февруари! Девиците повторно ја разгоруваат старата љубов,...

Дневен хороскоп за четврток, 22 февруари! Девиците повторно ја разгоруваат старата љубов, Биковите пливаат во премногу обврски

3618
0

Дневен хороскоп за четврток, 22 февруари! Девиците повторно ја разгоруваат старата љубов, Биковите пливаат во премногу обврски

Поради влегувањето на Венера во Водолија, овој знак ќе биде целосно неодолив, но и другите хороскопски знаци ќе имаат среќа кога е љубовта во прашање.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Денеска е особено лесно во вас да се разбуди страста , но личноста која ви се допаѓа ќе ја исплаши вашата страст. БИЗНИС: Верувате само во сопствените способности, што е најдобриот рецепт за успех. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Не го игнорирајте партнерот, кој денес ќе биде расположен за љубов . РАБОТА: Проблеми со подредените. Премногу обврски и работа, а премалку помош од оние кои треба да помагаат. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Сакате да ги истражите сите опции, што не е добро ако треба да бидете во стабилна врска. БИЗНИС: Успех во партнерскиот бизнис или започнување спор, кој ќе биде непријатен, но ќе има успешен крај. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

РАК
ЉУБОВ: Поволен ден за оние кои бараат сигурност во љубовта, но не возбуда или некоја посебна романса. РАБОТА: Денес пред се ќе ве интересира работата, особено приватната работа. ЗДРАВЈЕ: Песок во бубрегот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Барате некој кој е способен за големи гестови на наклонетост и екстравагантни комплименти. РАБОТА: Можни се промени во работата и кариерата. ЗДРАВЈЕ: Послаба виталност.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Нема шанси да најдете нова љубов, но можете да оживеете стара љубов која веќе сте ја отпишале. РАБОТА: Добар ден за напредок на кое било поле, па и во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ВАГА
ЉУБОВ: Вашата ранливост е привлечна, но не дозволувајте вашата пасивност да ви го ускрати изборот. РАБОТА: Пари од се што е поврзано со превозот. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе се заљубите во некој што не треба и поради тоа ќе ги криете чувствата . РАБОТА: Најдобро работите кога тоа е за општо добро и на крајот за човештвото. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате можности да комуницирате со разни луѓе, но ниту една нема доволно да ви се допадне. РАБОТА: Денес многу лесно можете да склучите поволна зделка. ЗДРАВЈЕ: Послаб апетит.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе има многу нејасни емоции, особено ако сте сами или во нова врска и
проблеми во комуникацијата. РАБОТА: Успешна работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе забележите дека сте неодоливи, а тоа е затоа што пред неколку дена во вашиот знак влезе планетата на љубовта и убавината Венера. РАБОТА: Можно е да одлучите да се осамостоите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате фрустрирано што нема да има напредок во оваа сфера. РАБОТА: Во моментов сте склони кон правење грешки, кои ќе ве обесхрабрат или ќе ве натераат да мислите дека не сте способни. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име