Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 21 септември! Јарците трошат пари импулсивно, Водолиите се...

Дневен хороскоп за четврток 21 септември! Јарците трошат пари импулсивно, Водолиите се заљубуваат во пријател

908
0

Дневен хороскоп за четврток 21 септември! Јарците трошат пари импулсивно, Водолиите се заљубуваат во пријател

Секој хороскопски знак ќе има одредени турбуленции и промени кога станува збор за љубовната сфера.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу поспремни и поспособни да бидете личноста што вашиот партнер ја заслужува. РАБОТА: Ќе започнете нова работа, кариера или проект. ЗДРАВЈЕ: Нервоза.

БИК
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви се стабилизира и повторно ќе можете да живеете во урамнотежена хармонија со другите. РАБОТА: Можни позитивни движења во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можни проблеми во врската, бидејќи нема добро да реагирате на притисокот и очекувањата на партнерот. РАБОТА: Промени во финансиската сфера, ненадејна добивка на пари. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

РАК
ЉУБОВ: Можете да доживеете позитивни промени преку контакт со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе наидете на пречки во вид на писмени забрани или авторитети кои ве блокираат. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


ЛАВ
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете инспирирани да ја покажете својата способност за заведување. РАБОТА: Успех на оние кои професионално се занимаваат со спорт. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете незадоволни, иако можеби нема објективна причина за тоа. РАБОТА: Стагнација во паричните текови и одредена блокада на полето на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете невообичаено агресивни во обидот да го добиете она што го сакате. РАБОТА: Вашата амбиција нема да има граници, поради што би можеле да дојдете во конфликт со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе ви биде важно да оставите добар впечаток, па ќе се потрудите вашиот изглед и имиџ да бидат привлечни. РАБОТА: Можни позитивни промени во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе остварувате нови контакти, веројатно преку работа. Засега ќе бидат пријателски расположени, но имаат потенцијал да прераснат во нешто повеќе. РАБОТА: Проблеми од логистичка природа. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе доживеете подобрување, повеќе нема да имате проблеми во врската, односно ќе го решите проблемот што ве мачеше. РАБОТА: Ќе бидете импулсивни во трошењето пари. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе се заљубите во пријател или некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Мала блокада во кариерата. Ќе бидете несреќни, но тоа е минлива фаза. ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да имате можност да се заљубите во некој кој е постар од вас. РАБОТА: Ќе имате проблеми доколку работите со група луѓе. ЗДРАВЈЕ: Воспаленија на уринарниот тракт

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име