Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 21 март! Скорпиите се во неповолен период за...

Дневен хороскоп за четврток 21 март! Скорпиите се во неповолен период за љубов, а токму тоа ќе има проблеми на работа

1068
0

Дневен хороскоп за четврток 21 март! Скорпиите се во неповолен период за љубов, а токму тоа ќе има проблеми на работа

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Нема да ве интересира романса , ниту пак ќе имате особено добри можности за љубов. РАБОТА: Ќе имате намален обем на работа , што малку ќе ве загрижи. ЗДРАВЈЕ: Мало подобрување.

БИК
ЉУБОВ: Ако сте сами, знајте дека денес нема да имате шанси за љубов, барем не онаква каква што сте сонувале. РАБОТА: Можно е да се занимавате со некоја креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Може да се случи нешто што ќе предизвика негативна клима во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Ќе ве мачи недостаток на волја за работа, а може да се соочите и со некои проблеми. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате емотивно исцрпени или дури и тажни. Може да го обвинувате партнерот за вашата состојба. РАБОТА: Можна финансиска загуба, веројатно мала и очекувана. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ова не е денот кога ќе ја најдете вистинската љубов. РАБОТА: Ќе размислувате за започнување приватен бизнис, но моментално не е поволен период за тоа. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да остварите важен контакт со личност многу постара од вас. РАБОТА: Користете ги парите внимателно, особено ако управувате со туѓи средства. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате незадоволно и несреќно, иако имате можности за љубов и услови за среќа. РАБОТА: Мешањето на работата и задоволството ќе ви создаде проблем. ЗДРАВЈЕ: Пад на виталноста.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Периодот е неповолен за љубов. РАБОТА: Можно влошување на финансиската сфера, можеби поради нерационално трошење. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете целосно недостапни или затворени, поради што немате среќа. РАБОТА: Можни се неповолни настани, од нешто ќе бидете многу незадоволни. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Избраната личност ни најмалку нема да биде склона да ви попушти и можен е конфликт. РАБОТА: Работна стабилност, но и стагнација во финансиската сфера. ЗДРАВЈЕ: Болки во грбот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можен е контакт со некој што ви се допаѓа, но без можност да развиете врска со таа личност. РАБОТА: Можете да потпишете важен договор или да склучите договор. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да морате да ги криете чувствата поради објективни околности или едноставно затоа што тоа ве забавува. РАБОТА: Можно е да немате работа. ЗДРАВЈЕ: Инфекција

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име