Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 20 јуни! Бикот потпишува важен договор, а овој...

Дневен хороскоп за четврток, 20 јуни! Бикот потпишува важен договор, а овој знак ќе има контакт со личност од минатото

2431
0

Дневен хороскоп за четврток, 20 јуни! Бикот потпишува важен договор, а овој знак ќе има контакт со личност од минатото

Се наближува Полната месечина во Јарец (22.06), а ѕвездите подготвија возбудлив период за сите хороскопски знаци.

ОВЕН

ЉУБОВ: Можно е денеска ништо да не се случи во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Ќе бидете склони на ризик, но тоа може донекаде да ви се исплати. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

БИК

ЉУБОВ: Ве очекува малку поволен развој на настаните. Денеска нема да ви недостасуваат иницијативи. РАБОТА: Ќе потпишете нов договор или ќе се договорите или ќе најдете нова работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Запознавање со некој што ви се допаѓа и излегување заедно. РАБОТА: Радикално ќе го промените начинот на работа и ќе внесете некоја новина во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Стрес.

РАК

ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој е постар од вас или да страдате поради некој што не можете да го имате. РАБОТА: Нерационално трошење. Во спротивно, поволен период за работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЛАВ

ЉУБОВ: Општествениот живот ќе ви биде богат, што ќе ви создаде некои можности за барем кратка романса. РАБОТА: Можете да направите значителен напредок во вашата кариера . ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Можно е да го обновите контактот со некој од вашето минато. РАБОТА: Може да ја смените работата или да се преселите во нов канцелариски простор. ЗДРАВЈЕ: Синузитис.

ВАГА

ЉУБОВ: Ако сте во долга врска, сè може да стане досадно. Партнерот ќе го сподели вашето мислење. РАБОТА: Проблеми во работниот процес или со луѓето кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за дружење, но не и за посветеност. Ако веќе сте во врска, ќе се стремите кон слобода. РАБОТА: Можни проблеми со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Мигрена.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе запознаете некој нов и генерално ќе имате потреба од новости во љубовната сфера. РАБОТА: Можен напредок во сферата на финансиите и давање интелектуални услуги. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Добар ден за остварување нови контакти, особено преку социјалните мрежи. Ако веќе сте во врска – нестабилност. РАБОТА: Ништо ново нема да се случи. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Ќе имате тенденција да се впуштате во кратки афери или случајни врски. РАБОТА: Денес сте најактивни на полето на приватниот бизнис и недвижностите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА

ЉУБОВ: Многу досаден љубовен живот без настани. Ќе размислувате за љубовта, но тоа е се. РАБОТА: Може да очекувате напредок, особено ако се занимавате со трговија. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име