Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 17 август! Биковите започнуваат заеднички живот со саканата...

Дневен хороскоп за четврток, 17 август! Биковите започнуваат заеднички живот со саканата личност, а Јарците ги очекува деловен успех

1337
0

Дневен хороскоп за четврток, 17 август! Биковите започнуваат заеднички живот со саканата личност, а Јарците ги очекува деловен успех

Секој хороскопски знак ќе има интересен ден

ОВЕН
ЉУБОВ: Секоја неискреност ќе ви се врати како контраефект, дури и ако е невина лага. Обидете се да бидете брутално искрени.
РАБОТА: Ќе имате административни или логистички проблеми.
ЗДРАВЈЕ: Инфекција на дишните органи.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да започнете заеднички живот со избраната личност. Ако живеете со партнер – напнатост во врската.
РАБОТА: Успех во се што е поврзано со недвижен имот .
ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ако сте сами, можно е да флертувате со познаници. РАБОТА: Без промени во оваа област од животот, истиот тренд продолжува. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК
ЉУБОВ: Добрата „хемија“ помеѓу вас и личноста која ви се допаѓа ќе придонесе за усогласување на врската дури и ако наидете на проблем.
РАБОТА: Ќе се занимавате со правни или административни работи.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате прекрасни можности за љубов, бидејќи ќе бидете опкружени со атрактивни луѓе, кои позитивно ќе одговорат на вашето внимание.
РАБОТА: Финансиски грижи и нестабилност во таа сфера.
ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира првенствено физичкиот контакт со личноста која ви се допаѓа, а истото може да се случи и ако не сте во врска .
РАБОТА: Ќе имате огромна енергија за работа.
ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Недефинирани врски и можна измама. Почитувајте ги границите поставени во врската доколку сакате да ја зачувате хармонијата.
РАБОТА: Проблеми во партнерски бизнис или правни проблеми.
ЗДРАВЈЕ: Послабо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Лоша комуникација со партнерот или некој што ви се допаѓа. Нема да уживате во стабилност во љубовниот живот.
РАБОТА: Во овој период никаков ризик нема да се исплати.
ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Најточниот неделен хороскоп за периодот од 14 до 20 август!


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Тајни кои ја уништуваат врската. Внимавајте што правите, бидејќи вашите тајни може да бидат откриени.
БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис.
ЗДРАВЈЕ: Склони кон габични инфекции.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете невообичаено емотивни, но и неспособни да постигнете хармонија во љубовта.
РАБОТА: Очекувајте поволни промени во оваа сфера, ќе се создадат нови можности и ќе преовладува позитивна атмосфера.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете среќно заљубени и добро ќе се согласувате со вашата избраничка, а тоа е горе-долу се што ви треба во животот.
РАБОТА: Мал проблем со авторитетите.
ЗДРАВЈЕ: Инфекции на кожата.

РИБИ
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде заинтересиран за физичката компонента на љубовта и важно е вие ​​позитивно да одговорите на тој интерес.
РАБОТА: Добивка од претприемништво и недвижен имот.
ЗДРАВЈЕ: Слабо

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име