Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 16 ноември! Близнаците ќе бидат склони кон измами,...

Дневен хороскоп за четврток, 16 ноември! Близнаците ќе бидат склони кон измами, а овој знак ќе биде придружен со лоша среќа

2400
0

Дневен хороскоп за четврток, 16 ноември! Близнаците ќе бидат склони кон измами, а овој знак ќе биде придружен со лоша среќа

Ѕвездите нема да бидат поволни за одредени знаци и ќе бидат придружени со лоши аспекти, во бизнисот, љубовта и здравјето.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак:


ОВЕН
ЉУБОВ : Отворени сте и директни, па не можете да молчите кога работите не одат како што сакате. РАБОТА: Ќе се фокусирате на независното претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Воспаленија на мускулите.

БИК
ЉУБОВ: Можеби ќе доживеете да бидете повредени од некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Можни проблеми со претпоставените и воопшто во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Не планирате да бидете неверни, но можете да бидете неверни од љубопитност. РАБОТА: Во моментов не е важно што правите, се додека тоа ви носи пари. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.


РАК
ЉУБОВ: Повеќе ве привлекува смиреноста и семејниот живот отколку возбудата од љубовните авантури. РАБОТА : Проблеми на работа, можеби поради здравствени проблеми. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Не сте љубоморни нормално, а особено не во овој период. Понекогаш вашиот партнер ќе посака да сте имале. РАБОТА: Ќе имате проблеми со недвижнини. ЗДРАВЈЕ: Проблем со грлото.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Очекувате и барате премногу. Денес ќе имате проблеми во врската поради вашето досадување. РАБОТА: Можни се несогласувања со колегите. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Разочарувањето може да ве доведе до очај. Клучно е да ја задржите вашата смиреност. РАБОТА: Финансиски тешкотии или оптоварување со долгови. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе биде невозможно да го добиете она што го сакате во љубовниот живот, а поради тоа ќе бидете многу фрустрирани. РАБОТА: Проблеми со финансиите. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен уринарен тракт.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Вие сте хумани и искрени, но и нетактични по природа. Ви треба некој кој не е премногу чувствителен. РАБОТА: Успех за оние кои се занимаваат со интелектуална работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде во застој. Ако веќе сте во врска, вашиот партнер ќе има тежок ден. БИЗНИС: Компликации во партнерскиот бизнис во правни прашања. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Треба да научите да уживате во романтиката, тоа би го збогатило вашиот љубовен живот. РАБОТА: Тешкотии во работниот процес или со оние кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

РИБА
ЉУБОВ: Премногу сте пасивни, поради што често станувате жртва на „лоша среќа“. РАБОТА: Ако си вработен, не би требало да имаш никакви проблеми. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име