Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 14 март! Вагите носат важна одлука, Јарците се...

Дневен хороскоп за четврток, 14 март! Вагите носат важна одлука, Јарците се популарни, а еве кој има висок шеќер во крвта

3811
0

Дневен хороскоп за четврток, 14 март! Вагите носат важна одлука, Јарците се популарни, а еве кој има висок шеќер во крвта

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас и дознајте што ви подготвуваат ѕвездите денес.

ОВЕН
ЉУБОВ: Денес ќе бидете подготвени да се пошегувате и да разговарате со сите, што може да ви донесе можности за љубов. РАБОТА: Успех во трговијата, логистиката или давање услуги. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе доживеете нешто што може да ве направи несреќни. Може да се заљубите во некој кој не е заинтересиран за вас. РАБОТА: Проблеми со патување во странство. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Избраната личност ќе биде нерасположена. РАБОТА: Ќе сфатите дека секојдневните напори нема да доведат до посакуваната цел, поради што ќе бидете исфрустрирани. ЗДРАВЈЕ: Проблем со варењето.

РАК
ЉУБОВ: Иако денес ќе имате многу контакти, се чини дека тоа не влијае особено поволно на вашиот љубовен живот. РАБОТА: Можно партнерство или тимска работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Нема да ви биде лесно да воспоставите хармонија во врската, поради насобраните фрустрации од двете страни. РАБОТА: Можни се кадровски промени на работното место. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е премногу да размислувате за изгубена љубов за да бидете среќни. РАБОТА: Проблеми и несогласувања со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Забоболка.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу емотивни, што уште повеќе ви е неопходно да најдете стабилност во љубовниот живот. РАБОТА: Ќе носите важни одлуки во однос на работата и кариерата. ЗДРАВЈЕ: Влошување.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Може да запознаете личност со странско потекло, која ќе ве заинтригира и ќе ве инспирира да сакате. РАБОТА: Ќе бидете незадоволни од постигнатото, од кариерата воопшто. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Личноста која ви се допаѓа ќе биде недостапна , поради што ќе се фокусирате на други области од животот. БИЗНИС: Ќе имате одлични идеи кои ќе ви донесат успех. ЗДРАВЈЕ: Висок шеќер во крвта.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Копнеете по стабилност и сигурност во љубовниот живот, бидејќи во овој период немате енергија за ништо друго. РАБОТА: Ќе ви се зголеми популарноста, особено кај претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Полошо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Нема да покажувате ентузијазам, што може да повреди некој што ве сака. Бидете потактични. РАБОТА: Можна позитивна промена, но не онаа што сте ја посакувале. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е проблемите низ кои ќе бидете принудени да поминувате со партнерот уште повеќе да ве зближат. РАБОТА: Бидете внимателни кога работите со туѓи пари. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име