Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 14 декември! Овенот се заљубува во пријател, одличен...

Дневен хороскоп за четврток, 14 декември! Овенот се заљубува во пријател, одличен ден за работа за Близнаците, а што ја очекува Вагата…

2692
0

Дневен хороскоп за четврток, 14 декември! Овенот се заљубува во пријател, одличен ден за работа за Близнаците, а што ја очекува Вагата…

Сите родени во хороскопскиот знак Вага треба да внимаваат на разни гласини.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе се заљубите во некој што ви е пријател или познаник. РАБОТА: Ќе трошите премногу или ќе правите нереални планови за управување со буџетот. Поволен ден за приватници. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Чувствувате дека во врската добивате се што ви треба. БИЗНИС: Во добар период сте за шпекулации, но и за реализација на партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе обновите некои познанства, кои ќе поттикнат настани. РАБОТА: Одличен ден за креативна работа. Уживање во работата, но можна нервоза поради големата зафатеност. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Спонтано влегување во комуникација со личноста која ве интересира. БИЗНИС: Неамбициозноста ве боли во бизнисот, но тоа ќе го надоместите со исклучителна стручност. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ЛАВ
ЉУБОВ: Нема да бидете расположени, иако ќе имате можности за љубов. РАБОТА: Најмногу ќе успеете да постигнете успех во сферата на недвижностите и приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да имате врска со некој со кој работите, или пак да склучите деловно партнерство со избраната личност. РАБОТА: Голем ентузијазам и успех во бизнис. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Лесно ќе се договорите за се со партнерот. РАБОТА: Може да станете жртва на гласини и озборувања на работа или да добиете помош од некој „од сенка“. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе се заљубите во некој од странство, или ќе имате тајна врска. РАБОТА: Промена на работно место, можеби промена на претпоставен, но тоа ќе бидат позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Настинка.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да постигнете одличен однос со некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Деновиве сте многу претприемнички, што ќе ви даде одлични можности за кариера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да се чувствувате лошо и да не сте расположени за љубов. РАБОТА: Денеска ќе имате повеќе добри можности, особено ако остварите контакт со странство. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Лесно можете да најдете партнер ако погледнете. РАБОТА: Некои негативни околности надвор од ваша контрола ќе ви направат проблеми и негативно ќе влијаат на вас. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Промените ќе ви пречат, иако нормално сте многу флексибилни и брзо се помирувате со судбината. РАБОТА: Треба да се обидете да ги искористите сите свои потенцијали. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име