Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 12 октомври! Парите доаѓаат кај Овенот, а Раковите...

Дневен хороскоп за четврток, 12 октомври! Парите доаѓаат кај Овенот, а Раковите имаат симпатии во соседството

519
0

Дневен хороскоп за четврток, 12 октомври! Парите доаѓаат кај Овенот, а Раковите имаат симпатии во соседството

И додека го чекаме затемнувањето на Сонцето во Вага (14 октомври), ни претстои ден кој ќе биде интересен за сите хороскопски знаци.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе имате можност да уживате во друштво на две атрактивни личности или една многу помлада личност која ќе ви се допадне. РАБОТА: Можни се помалку париинфузија. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Добра комуникација со личноста со која сте. РАБОТА: Во бизнисот ќе ви помогне шармот, како и слатките муабети. Ќе размислувате за влез во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе имате желба да започнете заеднички живот со избраната личност. БИЗНИС: Среќно во спорови и правни работи, лесно се постигнува договор. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој што живее во вашето соседство. Романтична комуникација со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Подобри меѓучовечки односи на работа. ЗДРАВЈЕ: Низок крвен притисок.

ЛАВ
ЉУБОВ: Положбата на планетитеќе ја нагласи вашата страст. РАБОТА: Ќе имате проблеми со почитувањето на авторитетот. Најдобро би било да се впуштите во независен проект. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Во љубовта можни се помали недоразбирања со партнерот, кои релативно брзо ќе можете да ги измазнете. РАБОТА: Ќе го искористите креативниот потенцијал. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе ве фасцинираат луѓе кои се популарни и самоуверени. Ќе сретнете некој таков. РАБОТА: Можно е мало подобрување во сферата на финансиите и унапредувањето. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Нема да ве интересираат сериозни сорти. Ќе ве интересираат возбудливи искуства и авантури. РАБОТА: Ќе доживеете успех доколку вашата професија е поврзана со право. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на кожата.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да ви се допаѓа некој кој е над вас. РАБОТА: Позитивни случувања и стабилност во оваа сфера. Ова е период на просперитет. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Многу плоден период за љубов и создавање семејство, доколку тоа е она што го сакате. РАБОТА: Ќе бидете креативни и инспирирани, ќе можете да најдете неочекувани решенија за проблемите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Позитивна комуникација и добро разбирање со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Поволен период за финансии, сигурно ќе напредувате. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Можни проблеми за оние кои живеат со партнерот, бидејќи ќе бидете нервозни. РАБОТА: Ќе имате среќа доколку се занимавате со креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Грижете се за вашето здравје.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име