Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 11 јули! Овните трошат претерано, Лавовите имаат премногу...

Дневен хороскоп за четврток 11 јули! Овните трошат претерано, Лавовите имаат премногу работа, а еве кој флертува на работното место

2078
0

Дневен хороскоп за четврток 11 јули! Овните трошат претерано, Лавовите имаат премногу работа, а еве кој флертува на работното место

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Подобро е да не очекувате ништо посебно и да чекате подобро време за љубов. РАБОТА: Претерано ќе трошите или непромислено ќе вложувате пари . ЗДРАВЈЕ: Прекумерен апетит.

БИК
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој што носи униформа. Доколку веќе сте во врска, можна е кавга со партнерот. РАБОТА: Успех во образованието и работата во медиумската или забавната индустрија. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој со кој може да имате само тајна врска. БИЗНИС: Успех на оние кои се занимаваат со трговија, особено мали. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете сакани. Можеби нема да можете да одолеете на флертувањето, дури и ако сте во врска. БИЗНИС: Поволен ден за оние кои се занимаваат со креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе ве интересираат многу луѓе кои живеат во странска земја. РАБОТА: Можно е да имате премногу работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на други области од животот, поради што не можете да очекувате настани од оваа сфера. РАБОТА: Можни проблеми во односите со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Позитивни настани. Ќе имате можност да контактирате со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Блага нестабилност или промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Зголемени масти или шеќер во крвта.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Расположението ќе ви биде попроменливо од вообичаено, што лошо ќе се одрази на љубовниот живот. РАБОТА: Можни проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можни недоразбирања во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Големата енергија и подготвеноста за работа ќе ги импресионираат вашите претпоставени. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни респираторни органи.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате среќа да привлечете некој интересен на прв поглед. РАБОТА: Можеби ќе најдете дополнителна работа или пријателите ќе ви помогнат во потрагата по нова работа. ЗДРАВЈЕ: Воспаленија на мускулите.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Изгледа бесрамно ќе флертувате на работното место и ќе уживате. РАБОТА: Во поволен период сте за кариерата. Ќе имате среќа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Иако вашиот концепт за моралот е различен и пофлексибилен од вообичаеното, во љубовта ќе имате некои морални дилеми. РАБОТА: Подобрување на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име