Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 11 април! Јарците го зголемија обемот на работа,...

Дневен хороскоп за четврток, 11 април! Јарците го зголемија обемот на работа, Скорпиите земаат заем, а еве кој го потпишува договорот

3877
0

Дневен хороскоп за четврток, 11 април! Јарците го зголемија обемот на работа, Скорпиите земаат заем, а еве кој го потпишува договорот
Дознајте што му подготвуваат ѕвездите на вашиот знак. Кој очекува љубовни промени, а кој ќе има здравствени проблеми?


ОВЕН
ЉУБОВ: Можни се проблеми во врската поради вашиот темперамент и неподготвеност за компромиси. РАБОТА: Ќе ви недостига енергија и затоа нема се да биде како што треба во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Вкочанетост.

БИК
ЉУБОВ: Ќе ви биде тешко да ја дефинирате врската што ќе ја започнете. РАБОТА: Лоши вложувања или импулсивно трошење пари, а можно е да доживеете некаква штета. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Личноста со која сте може да му замери на вашето постојано флертување. РАБОТА: Проблеми во партнерски бизнис или правни проблеми. Потпишување договор. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


РАК
ЉУБОВ: Во иднина помалку ќе се грижите за љубовниот живот и повеќе ќе уживате во моментот. РАБОТА: Вашите амбиции се големи, па трудот што ќе го вложите ќе биде таков, што нема да помине незабележано. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Добра комуникација со партнерот или со некој што ви се допаѓа. БИЗНИС: Не треба многу да шпекулирате и да ризикувате. Можете лесно да бидете во загуба. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Потребна ви е емоционална сигурност, па ќе флертувате со некој што го познавате долго време. РАБОТА: Финансиски грижи и нестабилност. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде расположен, па и вие ќе уживате во љубовта. РАБОТА: Ако очекувате промена, тоа нема да се случи. Ќе имате одредена стабилност во вашата кариера каква и да е. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе флертувате со некој со кој работите и имате професионален однос. РАБОТА : Можно е да обезбедите финансиски прилив преку кредит што ќе го земете. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Иако ќе имате можности за љубов, можеби ќе ви биде тешко јасно да ги дефинирате односите. БИЗНИС: Внимавајте како ги вложувате парите, не бидете премногу импулсивни. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате потреба да комуницирате на провокативен начин. Можеби се ќе остане на зборови, но постои шанса некого да заведете. РАБОТА: Зголемен обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Синузитис.


ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Веќе некое време се стремите кон слобода, наместо да одржувате врска, која лесно може да доведе до промена. РАБОТА: Во оваа област владее оптимизам и позитивна атмосфера. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РИБА
ЉУБОВ: Можни се недоразбирања и проблеми поради студенило или затвореност. РАБОТА: Ќе бидете оптоварени со работа и незадоволни од ситуацијата. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име