Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 6 декември! Стрелецот ќе доживее љубовно тонење, Водолиите...

Дневен хороскоп за среда, 6 декември! Стрелецот ќе доживее љубовно тонење, Водолиите се прогонувани од минатото

4583
0

Дневен хороскоп за среда, 6 декември! Стрелецот ќе доживее љубовно тонење, Водолиите се прогонувани од минатото

Љубовни турбуленции, парична добивка или здравствени проблеми? Дознајте што ви подготвиле ѕвездите денес.

ОВЕН
ЉУБОВ: Вашата топлина и страст се квалитети кои ќе го натераат партнерот да посака засекогаш да остане покрај вас. РАБОТА: Среќа на работни места кои вклучуваат независност. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


БИК
ЉУБОВ: Ќе имате среќа бидејќи ќе ви биде многу лесно да се договорите со партнерот. РАБОТА: Ќе ве мачат финансиски проблеми или ќе размислувате за долгорочни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Оние кои бараат многу слобода во врската се идеални за вас. РАБОТА: Ќе напредувате на деловен план бидејќи ќе бидете многу решени да успеете. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РАК
ЉУБОВ : Потребно ви е партнерот да ве разбере и секој што не е во состојба да го стори тоа не е добар избор за вас. РАБОТА: Доколку ги намалите очекувањата, ќе бидете сосема задоволни од ситуацијата. ЗДРАВЈЕ: Пад на енергија.


ЛАВ
ЉУБОВ: Полесно ви е да покажете страст отколку љубов, поради што партнерот би можел да донесе погрешен заклучок за вашите чувства. РАБОТА: Напредување во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно флертување со некого, но сето тоа ќе остане на вербално ниво. БИЗНИС: Успех во секој бизнис кој има врска со знаење. ЗДРАВЈЕ: Денеска ќе се чувствувате лошо. Вознемирен стомак.

ВАГА
ЉУБОВ: Многу ви е важно да имате исполнет емотивен живот, а сте во период во кој лесно можете да најдете љубов. РАБОТА: Успех во јавно говорење и маркетинг. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот сега е најважен и поради тоа ќе ги запоставите другите области од животот. БИЗНИС: Можни се непромислени финансиски одлуки и потези. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е нешто да тргне наопаку во љубовта, но само затоа што вашиот внатрешен конфликт ќе создаде лоша ситуација. РАБОТА: Не очекувајте подобрување. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Секој што сака да ве освои треба да знае дека не се заљубувате на прв поглед. РАБОТА: Ќе имате невообичаено силен излив на креативност. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе жалите за некои пропуштени можности и ќе ја преиспитате секоја одлука што сте ја донеле во минатото. РАБОТА: Во последно време околностите не ви се наклонети. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБА
ЉУБОВ: Може да завршите во врска без многу труд и изненадувачки брзо. Позитивен и брз развој на настаните. РАБОТА: Ќе уживате во креативната работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име