Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 4 октомври! Напредок во кариерата за Близнаците, работа...

Дневен хороскоп за среда, 4 октомври! Напредок во кариерата за Близнаците, работа во странство за Лавовите, а еве кој ќе излезе на состанок

798
0

Дневен хороскоп за среда, 4 октомври! Напредок во кариерата за Близнаците, работа во странство за Лавовите, а еве кој ќе излезе на состанок
Месечината, најбрзо подвижната планета, се наоѓа во Близнаците што позитивно влијае на Близнаците, Вагата и Водолиите. Дознајте што планираат планетите за вас денес.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе бидете привлечни, но и склони кон конфликти, па тешко ќе постигнете хармонична врска. РАБОТА: Ќе бидете исполнети со ентузијазам, особено ако сте сам свој шеф. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Убав семеен живот и уживање со најблиските. Ако сте слободни, можеби ќе ви се допадне некој од истата област. РАБОТА: Мало подобрување во финансиската сфера. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе ве привлекува некој кој живее во странство или е странец. РАБОТА: Имате големи шанси да постигнете значителен напредок во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Планетата на љубовта и убавината, Венера, е во Лав, што ќе ви донесе среќа во љубовта. РАБОТА: Можни се проблеми со луѓето со кои работите. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете задоволни од љубовниот живот, а тоа ќе го покажете. РАБОТА: Можна работа во странство или нова понуда за работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате недефиниран однос со некој од вашиот круг на пријатели или ќе ви се врати старата љубов. РАБОТА: Ќе доживеете успех, особено ако се занимавате со услужна дејност. ЗДРАВЈЕ: Стомачен вирус.

ВАГА
ЉУБОВ: Може навистина да имате среќа кога е љубовта во прашање. Без разлика дали сте слободни или веќе во врска, ќе имате успех. РАБОТА: Можно е да направите плодни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Многу возбудлив период за љубов бидејќи сите ваши очекувања можат да се исполнат. БИЗНИС: Можна добивка од партнерски бизнис и успех во правните работи. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе излегувате со некој што ви се допаѓа. Ако немате љубов, тогаш излезете и сигурно ќе најдете можност за романса. РАБОТА: Успешни деловни шпекулации. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можеби ќе добиете шанса да запознаете некој кој е познат или популарен, што само по себе не ве фасцинира, но оваа личност ќе ве фасцинира. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Многу е можно да се заљубите бидејќи ќе имате можност да уживате во друштво на шармантни луѓе. РАБОТА: Ќе сакате да работите во странство и може да се појави прилика. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Можна платонска врска или виртуелна врска. Се чини дека немате енергија за повеќе од тоа. РАБОТА: Ќе имате проблем да воспоставите авторитет доколку сте на лидерска позиција. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име