Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 30 август! Близнаците имаат можност за дополнителна работа,...

Дневен хороскоп за среда, 30 август! Близнаците имаат можност за дополнителна работа, а еве кој е подготвен за веридба

1008
0

Дневен хороскоп за среда, 30 август! Близнаците имаат можност за дополнителна работа, а еве кој е подготвен за веридба


Еве што го очекува секој хороскопски знак денес :


ОВЕН
ЉУБОВ: Ова е период во кој можете да најдете возбуда, страст, пријателство, но веројатно не и љубов.РАБОТА: Проблеми во недвижности и приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БИК
ЉУБОВ: Ќе имате можности да комуницирате со личност која ви се допаѓа, но нема да воспоставите поблиска врска. РАБОТА: Можни се правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете премногу пребирливи или критични во комуникацијата за да се случи љубов. РАБОТА: Можност за наоѓање дополнителна работа. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

РАК
ЉУБОВ: Сè во вашиот љубовен живот ќе биде многу нестабилно и променливо, вклучувајќи ги и емоциите. РАБОТА: Промена на оние кои се занимаваат со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ЛАВ
ЉУБОВ: Уживајте во љубовта додека трае поволниот период. Сè уште имате среќа во оваа сфера. РАБОТА: Можна загуба или ненадејна промена во финансиите. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Лошата комуникација може да доведе до проблеми. Треба да бидете појасни и да не влегувате во оган за секоја ситница. РАБОТА: Логистички или административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира физички контакт и тоа може да биде некој од вашите пријатели. РАБОТА: Можен раскин на претходно постигнати договори или потпишани договори. ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Активно ќе барате љубов, што брзо ќе доведе до фрустрација доколку околностите не ви одат по волја. РАБОТА: Можни се промени во работата и кариерата. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Партнерот повеќе ќе го интересира работата отколку за вас. Ако сте сами, ова не е особено поволен период. РАБОТА: Може да добиете понуда за нова работа. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе страдате од нестабилност во оваа сфера. Партнерот ќе биде многу нервозен и можна е расправија. РАБОТА: Ќе бидете многу креативни и продуктивни. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Доколку сте во врска, ќе бидете расположени да ја официјализирате вашата љубов, па ова е поволен период за веридба. РАБОТА: Успех на оние чија работа има некаква врска со уметноста. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе се соочите со проблеми, поради кои нема да имате време да се концентрирате на љубовта. РАБОТА: Проблеми со кариерата, можеби и промена на работното место. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име