Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 3 јануари! Овенот флертува со помлада личност, а...

Дневен хороскоп за среда, 3 јануари! Овенот флертува со помлада личност, а овој знак ќе биде убав

856
0

Дневен хороскоп за среда, 3 јануари! Овенот флертува со помлада личност, а овој знак ќе биде убав

Ретроградниот Меркур тргна напред, па доаѓа големо олеснување за сите хороскопски знаци. Дознајте што му подготвуваат ѕвездите на вашиот хороскопски знак.

ОВЕН

ЉУБОВ: Можен флерт со некој многу помлад од вас. РАБОТА: Можни несогласувања со претпоставените или проблеми во компанијата во која работите . ЗДРАВЈЕ: Зголемување на шеќерот или мастите во крвта.

БИК

ЉУБОВ: Копнеете по нешто возбудливо или егзотично и сигурно ќе привлечете многу позитивни настани. РАБОТА: Ќе работите многу и вашата работна етика ќе биде на високо ниво. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Не можете да се натерате да го добиете она што го сакате. Среќата во љубовта се постигнува со давање љубов. РАБОТА: Може да наидете на проблеми додека работите. ЗДРАВЈЕ: Имате многу енергија.

РАК

ЉУБОВ: Можеби ќе го привлечете вниманието на некој со кој работите, а можен е и физички контакт со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе работите како дел од тим. ЗДРАВЈЕ: Температура.

ЛАВ

ЉУБОВ: Ова не е поволен ден за започнување на долга врска или заеднички живот. РАБОТА: Ќе се занимавате со административни работи. Успех во семејниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Комуникација со личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Можно е да напредувате или да доживеете признание, особено ако се занимавате со пишување или јазици. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА

ЉУБОВ: Ќе имате многу можности, но лошо ќе ги искористите поради преголемите очекувања. Суетни сте и тоа понекогаш ви ги расипува шансите. РАБОТА: Финансиски успех. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Поминувате низ возбудлив период во кој ќе доживеете многу позитивни работи. РАБОТА: Можно е да трошите премногу иако моментално имате среќа со пари. ЗДРАВЈЕ: Уринарни инфекции.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе се разубавите себеси , што ќе ве направи навистина неодоливи за сите на кои „погледнете“. РАБОТА: Можете лесно да добиете пари, кредит или спонзорство. Ќе собирате долгови. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Деновиве сте многу поотворени и пооптимисти, што позитивно влијае на вашиот љубовен живот. РАБОТА: Можност за интелектуална работа или работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Љубов на далечина со некој што живее во странство или е со странско потекло. РАБОТА: Очекувајте позитивни промени, особено ако работите во странска компанија. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

РИБА

ЉУБОВ: Денеска емотивно ќе бидете недостапни, поради што ќе пропуштите некои прилики. РАБОТА: Промени во кариерата и профит од водење приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име