Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 27 септември! Блокада на работа за Скорпиите, но...

Дневен хороскоп за среда, 27 септември! Блокада на работа за Скорпиите, но големи пари доаѓаат кај овој знак

927
0

Дневен хороскоп за среда, 27 септември! Блокада на работа за Скорпиите, но големи пари доаѓаат кај овој знак

Се наближува полната месечина во Овен (29 септември), па тензиите се зголемени, а знаците како Овен, Јарец, Вага и Ракови треба да внимаваат на погрешни одлуки.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да остварите поинтересни познанства кои лесно можат да се претворат во љубов. РАБОТА: Доколку постои можност, може да се вклучите во правен спор. ЗДРАВЈЕ: Синузитис.

БИК
ЉУБОВ: Партнерот ќе ви приреди пријатно изненадување, а вие самите ќе бидете дарежливи кон саканата личност. РАБОТА: Нови деловни можности и подобри услови за работа. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете пријателски расположени, па и без намера да освоите некого, лесно можете да освоите нечие срце. РАБОТА: Дополнителни обврски ќе ве оптоварат. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

РАК
ЉУБОВ: Нема да имате добри можности за љубов, па најдобро е да не очекувате ништо. РАБОТА: Ќе се чувствувате исцрпено и демотивирано, па нема да постигнете многу. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЛАВ
ЉУБОВ: Вашата харизма во голема мера произлегува од природната самодоверба, која е особено изразена во овој период. РАБОТА: Можни проблеми со подредените. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можни недоразбирања со партнерот или личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Вашите одлични оперативни способности ќе бидат уште поизразени денес. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој што ќе го запознаете во поголемо друштво или преку пријатели. БИЗНИС: Зголемен обем на работа и успех за оние кои се занимаваат со транспорт. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е ненадејно романтично патување или убаво дружење и љубов на патувањето. РАБОТА: Блокада во оваа област од животот, можеби и воопшто нема да работите. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да имате можности за излегување и некој нов да ви го привлече вниманието. РАБОТА: Ќе бидете оптоварени со обврски, поради што нема да уживате во работата. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Недоразбирање во врската. РАБОТА: Овој ден е поволен за оние на кои им е потребна парична инфузија или каква било финансиска поддршка. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе ви се допадне некој нов или некој со кој ќе стапите во контакт на социјалните мрежи. РАБОТА: Голем успех во кариерата, што и да правите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБИ
ЉУБОВ: Денес нема да имате добри можности за љубов. Веројатно ќе размислувате премногу за некој кој не е заинтересиран за вас. РАБОТА: Можни правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име