Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 27 декември! Водолиите очекуваат одлична деловна понуда, а...

Дневен хороскоп за среда, 27 декември! Водолиите очекуваат одлична деловна понуда, а овие знаци нема да бидат воопшто добри

2216
0

Дневен хороскоп за среда, 27 декември! Водолиите очекуваат одлична деловна понуда, а овие знаци нема да бидат воопшто добри

Последната среда од оваа година носи различни искушенија за многу хороскопски знаци. Овните ќе ја загубат главата за една личност, а Раковите ќе имаат проблеми во љубовните врски.

ОВЕН
ЉУБОВ: Очекувајте позитивни вести или настани, како и запознавање со атрактивна личност . РАБОТА: Подобри услови за работа или пожелни работни места и проекти. Среќа со подредените. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

БИК
ЉУБОВ: Желбата да ги поместите границите може да ви направи проблем во љубовниот живот. РАБОТА: Се грижите за долгови или непланирани трошоци. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да запознаете некој нов или уште повеќе луѓе кои ќе ве интересираат. РАБОТА: Имате премногу работа и проекти, но нема да ви биде тешко. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете премногу чувствителни, што ќе предизвика проблеми во врската. Ако сте сами, вашата чувствителност ќе ве блокира. РАБОТА: Ќе правите промени поврзани со приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе ги преувеличувате желбите и очекувањата и ќе ја запоставите личноста која ве сака. БИЗНИС: Идеи и инспирација за се` убавина. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате можности за флерт ако не за љубов. Не го пропуштајте. РАБОТА: Успех во работните места поврзани со транспорт и администрација, како и секаков вид на комуникација. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Бидете поактивни во потрагата по љубов, не чекајте некој да ви се случи, туку земете ги работите во свои раце. РАБОТА: Денеска ќе се чувствувате многу задоволни. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Очекувајте нови познанства и можности за љубов. РАБОТА: Поволен период за влез во партнерски бизнис или за интелектуална работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни дишни органи.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе се појави можност за љубов, но тоа нема да биде приликата што ја ветува. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис или оние од правна природа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој што е недостапен. РАБОТА: Ќе имате добар баланс на работното време и времето за одмор. Добар ден за договор. ЗДРАВЈЕ: Контролирајте го апетитот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате интересен ден доколку сте сами, а доколку сте во врска, тогаш не очекувајте значајни настани. РАБОТА: Можеби ќе добиете можност да работите во странска компанија. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РИБА
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете фокусирани на други области од животот, поради што нема да има особено важни настани во љубовта. РАБОТА: Добивка од домување и недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име