Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 24 април! Раковите ја напуштаат работата, Лавовите губат...

Дневен хороскоп за среда, 24 април! Раковите ја напуштаат работата, Лавовите губат пари, а еве кој сака личност од странство

4922
0

Дневен хороскоп за среда, 24 април! Раковите ја напуштаат работата, Лавовите губат пари, а еве кој сака личност од странство

Ни претстои важен астролошки ден, бидејќи денес е полна месечина во Шкорпија, која силно влијае на сите знаци, особено на Скорпиите, Биковите, Водолиите и Лавовите.

ОВЕН

ЉУБОВ: Некој ќе ве фасцинира, но бидете внимателни бидејќи таа личност премногу ја разубавува својата слика за себе. РАБОТА: Губење пари на игри на среќа или коцкање. ЗДРАВЈЕ: Малку нарушено.

БИК

ЉУБОВ: Ве привлекува сè што е ново и возбудливо во сè, вклучително и љубовта. РАБОТА: Ќе имате силна потреба да ја промените работата и кариерата во сосема друга насока. ЗДРАВЈЕ: Синузитис.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ова е добар ден за дружење, но не и за романтични врски. Можеби ќе ве привлече некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Можна е неочекувана загуба. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК

ЉУБОВ: Можно е да сретнете некој кој е заинтересиран за вас, но ништо нема да излезе од тоа поради вашата воздржаност. РАБОТА: Промена на работа, ќе дадеш, па дури и ќе добиеш отказ. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ЛАВ

ЉУБОВ: Се наоѓате во неповолен период бидејќи ќе имате нереални очекувања. БИЗНИС: Може да изгубите пари, внимавајте ако манипулирате со туѓи пари. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Вашиот социјален живот ќе биде богат, но тоа негативно ќе се одрази на вашиот љубовен живот. РАБОТА: Промени и нестабилност поврзани со работата. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА

ЉУБОВ: Ќе имате можности за љубов бидејќи денес ќе влезете во комуникација со поатрактивни луѓе. РАБОТА: Среќно за оние кои работат во медиумската или филмската индустрија. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте со лековите.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој кој живее во странство или е со странско потекло. РАБОТА: Можеби преместувате канцеларија или раскинувате партнерство. ЗДРАВЈЕ: Главоболка или забоболка.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ако сте сами, нема да најдете љубов бидејќи не ја барате. Слободата ви е најважна денес. РАБОТА: Можност за нова работа или ќе најдете некоја дополнителна привремена работа. ЗДРАВЈЕ: Нервоза.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Можни се проблеми во врската поради вашата нервоза и лошата комуникација. РАБОТА: Ќе имате тенденција да губите пари, затоа внимавајте на паричникот. ЗДРАВЈЕ: Се подобрува.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Вашата ексцентрична природа ќе биде позабележителна од кога било досега, што може да ви го комплицира љубовниот живот. РАБОТА: Ќе барате нова работа, но нема да најдете ништо посебно. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

РИБА

ЉУБОВ: Нема да имате напредок во оваа сфера пред се затоа што вашето внимание нема да биде насочено кон љубовниот живот. РАБОТА: Зголемен обрт на работа, но и можни проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име