Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 22 ноември! Овенот ќе најде сродна душа, а...

Дневен хороскоп за среда, 22 ноември! Овенот ќе најде сродна душа, а еден знак чека проблеми со парите

2397
0

Дневен хороскоп за среда, 22 ноември! Овенот ќе најде сродна душа, а еден знак чека проблеми со парите

ОВЕН
ЉУБОВ : Доколку сте сами, можете да очекувате да ја најдете вашата сродна душа денес. РАБОТА : Ситуацијата нема да биде сјајна, особено ако работите со луѓе. ЗДРАВЈЕ : Повреда.

БИК
ЉУБОВ: Можеби сте понесигурни од вообичаено, а партнерот недоволно внимателен. РАБОТА: Компанијата во која работите може да наиде на правни или финансиски тешкотии. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ова е време за размислување, а не за дејствување. Ви треба помош за да ја разберете врската. РАБОТА: Внимателно ракувајте со парите, можни се лоши инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Јадете полесна храна.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете сомничави кон другите, бидејќи сте доживеале разочарување. БИЗНИС: Ќе размислувате за можностите на одреден приватен бизнис, но денес не е добар ден за тоа. ЗДРАВЈЕ: Воспаление.


ЛАВ
ЉУБОВ: Поради проблеми во други сфери, ќе го запоставите љубовниот живот. РАБОТА: Ќе доживеете некои негативни промени, но тоа ќе биде само привремено. ЗДРАВЈЕ: Болки во грбот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Со некоја носталгија ќе размислувате за стара љубов. РАБОТА: Ситуацијата не е најдобра. Треба да го надминете краткорочниот негативен период и да чекате подобри денови. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Секогаш сте привлечни, но сега сте и неодоливи. РАБОТА: Можни парични проблеми, долгови или доцнење на очекуваните пари, како и лоши инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе се најдете вовлечени во врска која воопшто не ви одговара. РАБОТА: Ќе се чувствувате како работата што ја работите да нема перспектива. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ова е важен ден за сите партнерски работи. Ќе доживеете само позитивни работи. РАБОТА: Промени во кариерата. Можни се технички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можни недоразбирања и заладување во врската. Погрижете се комуникацијата да тече подобро. РАБОТА: Ќе се разочарате од претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Земете суплементи.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе се случи нешто што ќе ве принуди да се спуштите на земјата. РАБОТА: Обидете се да ја искористите секоја прилика што ви се нуди, дури и ако ви се чини безначајна. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Идеолошките или верските разлики би можеле да создадат раздор во вашата врска. РАБОТА: Ќе размислите да склучите деловно партнерство. ЗДРАВЈЕ: Слаби сте на пороците, а тоа ви го уништува здравјето.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име