Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 20 септември! Лавовите се неодоливи и можат да...

Дневен хороскоп за среда, 20 септември! Лавовите се неодоливи и можат да запознаат некого, а ова е и одличен ден за љубов

852
0

Дневен хороскоп за среда, 20 септември! Лавовите се неодоливи и можат да запознаат некого, а ова е и одличен ден за љубов

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Ова е важен ден за вашиот љубовникживот, но не мора да значи дека ќе биде среќен. БИЗНИС: Турбулентен ден за оние кои имаат партнерски бизнис, како и за оние кои го започнуваат. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Можно е романтично патувањесо некој близок. Авантурите ве ставаат во вистинско расположение за љубов. РАБОТА: Добро е само за оние кои сакаат да ја сменат работата. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Лесно може да се случи да запознаете некој кој е совршен за вас, но кој не е заинтересиран за сериозна врска. РАБОТА: Ќе имате огромен креативен набој. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Несреден домашен живот, можни кавги во куќата, кои негативно ќе се одразат на оние кои живеат со партнерот. РАБОТА: Сè оди малку полесно и со малку помалку мака. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период сте неодоливи на се, поради што лесно можете да најдете љубов. РАБОТА: Ќе имате непредвидени трошоци или штети кои ќе бараат инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Може да имате многу силна емоционална реакција на некој кој е на авторитетна позиција. РАБОТА: Ќе имате среќа со финансиите, може да добиете неочекувани пари. ЗДРАВЈЕ: Нервозата лошо влијае на желудникот.

ВАГА
ЉУБОВ: Возбудливите настани ќе придонесат вашите апетити драстично да се зголемат. РАБОТА: Успех во работата со недвижнини, особено оние кои се занимаваат со градежништво. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: На крајот сте на фаза, поради што можеби мислите дека и вам ви е потребна промена во љубовта. РАБОТА: Ќе имате правни проблеми или проблеми на службено патување. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Одличен ден за љубов, сигурно ќе имате можност да запознаете некој што ќе ви се допадне. РАБОТА: Ќе правите грешки кои би можеле да ве доведат во неволја. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Оние кои се во брак или долга врска ќе имаат проблеми, но оние кои се сами ќе имаат среќа во потрагата по љубов. РАБОТА: Ќе бидете нетрпеливи кога работите со луѓе. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе уживате во друштво на атрактивни луѓе. Мажите водолија ќе бидат особено успешни. РАБОТА: Ова е одличен период за оние кои работат во група или со пријателите. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате растргнати меѓу неколку луѓе на кои ќе им се допаднете на различни начини. РАБОТА: Техничките пропусти на работното место ќе предизвикаат проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име