Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 20 март! Запознавање со постара личност за Овен,...

Дневен хороскоп за среда, 20 март! Запознавање со постара личност за Овен, а овој знак се заљубува во пријател

2366
0

Дневен хороскоп за среда, 20 март! Запознавање со постара личност за Овен, а овој знак се заљубува во пријател

Затемнувањето на полната месечина во Вага се ближи, а ни претстои уште еден возбудлив астролошки ден. Дознајте што ви подготвуваат ѕвездите денес.

ОВЕН
ЉУБОВ: Некој многу постар може да влезе во вашиот живот, или судбината ќе наметне некој надвор од вашата лига. РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде на исклучително ниско ниво. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

БИК
ЉУБОВ: Тешко ви е да постигнете хармонија кога има толку малку можности за заедничко уживање . РАБОТА: Успех во се што е поврзано со јавно говорење и маркетинг. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Сакате да оставите добар впечаток, а вашата моментална духовитост и комуникација ќе ви го овозможат тоа. РАБОТА: Ќе бидете во неизвесност, ништо посебно нема да се случи. ЗДРАВЈЕ: Слаб имунитет.

РАК
ЉУБОВ: Можеби ќе се заљубите во пријател или некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Ќе имате проблеми со претпоставените и со било кој авторитет. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби најголемиот проблем во моментов е тоа што никој не ве сака. РАБОТА: Можен е одреден напредок доколку се занимавате со креативна окупација и образование. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Избраниот би можел да покаже незрело однесување, а тешко ќе ве усреќи и без тоа. РАБОТА: Лош ден за партнерства, а можен е и запирање на паричните текови. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете незадоволни од вашата ситуација, но нема да преземате ништо, бидејќи безумно вагате и правите малку. РАБОТА: Можни мали позитивни случувања. ЗДРАВЈЕ: Урогенитални проблеми.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете несреќни бидејќи ќе верувате дека недостатокот на страст кај партнерот покажува недостаток на љубов. РАБОТА: Можеби ви треба некој дополнителен извор на приход. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот во моментов е неважен. РАБОТА: Ќе сакате да ја промените кариерата или некако да си го обезбедите успехот, но моментот не е поволен. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ако сте во врска, можете да очекувате хармонија, но ако сте сингл, не очекувајте денес да најдете љубов. РАБОТА: Ќе успеете да постигнете некои цели. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Премногу сте зафатени со други работи за да се занимавате со љубовниот живот. РАБОТА: Ситуацијата малку ќе се подобри. Ќе имате успех во креативната и уметничката работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу несигурни, поради што и во љубовта ќе бидете несреќни. Нема да верувате дека можете да ја освоите личноста што ја сакате. РАБОТА: Без промени и важни настани. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име