Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 20 декември! Вагите ќе се сретнат со љубовта...

Дневен хороскоп за среда, 20 декември! Вагите ќе се сретнат со љубовта на својот живот, Раковите очекуваат поголема заработка

3411
0

Дневен хороскоп за среда, 20 декември! Вагите ќе се сретнат со љубовта на својот живот, Раковите очекуваат поголема заработка

Денешниот ден носи многу возбудувања на деловен и љубовен план.


ОВЕН
ЉУБОВ : Можно е да ви се допадне некој кој е од странство или има врски со странство. РАБОТА: Успех во секоја работа што вклучува патување. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


БИК
ЉУБОВ: Може да ви се допадне некој чие културно наследство е различно од вашето. РАБОТА: Ќе се преценувате себеси или можностите на луѓето кои работат за вас, поради што ќе имате мали потешкотии. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Расположени сте за љубов, а ќе имате можности да уживате во неа. РАБОТА: Доколку очекувате да добиете пари, тоа ќе се случи денес. Можно е да добиете и добра можност за работа. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

РАК
ЉУБОВ: Денеска ќе можете да ја кажете вистинската работа, токму она што вашиот партнер го очекува и сака да го слушне. РАБОТА: Зголемете ја заработката, особено ако работите нешто поврзано со трговија. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ЛАВ
ЉУБОВ: Солиден ден за љубов, но не особено важен во однос на големите и значајни настани. РАБОТА: Можен напредок на работа. Добивка од недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно патување каде што ќе најдете љубов, особено ако патувате во друштво. РАБОТА: Ќе се обидете да го наполните буџетот со преземање дополнителни работни места. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Поволен ден за барање животен партнер и започнување важна врска. РАБОТА: Може да добиете финансиска поддршка за еден од вашите проекти. Помош од најблиските. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да започнете нова врска, или барем да сакате нешто ново и поразлично од она што го имате. РАБОТА: Ќе имате премногу работа. Проблеми со подредените. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можна е интимна врска со избраната личност, но најверојатно во тајност. РАБОТА: Ќе напредувате на работа или ќе напредувате финансиски. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе доживеете забавни и пријатни моменти, но добрата комуникација, колку и да е важна, не ветува среќен крај. РАБОТА: Можете да добиете пари од креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можна е нова љубов или љубов со некој што ви е пријател. РАБОТА: Чувството за убавина или вашата убавина и шарм е она што може да ви користи во вашата кариера. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Многу подеми и падови, што ви отежнува да имате реални очекувања. РАБОТА: Солидна деловна ситуација и можна поголема заработка. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име