Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 17 јануари! Биковите сакаат на патување, Јарците имаат...

Дневен хороскоп за среда, 17 јануари! Биковите сакаат на патување, Јарците имаат тајна љубов, а еве кој не треба да позајмува пари

4581
0

Дневен хороскоп за среда, 17 јануари! Биковите сакаат на патување, Јарците имаат тајна љубов, а еве кој не треба да позајмува пари

Месечината, планетата која ги симболизира нашите чувства, е во Овен, каде силно влијае на Стрелец, Лав и Овен. Сезоната на Водолија се приближува, а исто така и влегувањето на Плутон во овој знак, па ни претстои уште еден возбудлив астролошки ден.

ОВЕН
ЉУБОВ: Импулсивни сте, поради што може да започнете врска со некој кој не е добар избор за вас. РАБОТА: Можни блокади и промени кои ќе ви го одвлечат вниманието. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК
ЉУБОВ: Можна е љубов на патување или со некој од странство. БИЗНИС: Успех за оние кои имаат партнер бизнис. Среќно во секој вид спор. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе го обновите контактот со некој од минатото или ќе остварите контакт со некој кој е постар од вас. РАБОТА: Можно е да имате премногу работа и тоа да ве исцрпи. ЗДРАВЈЕ: Алергии.

РАК
ЉУБОВ: Страстите се на врвот и тоа секако ветува возбудливи настани. РАБОТА: Ќе имате успех во секаков вид на креативност, особено ако професионално се занимавате со уметност. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете опкружени со атрактивни луѓе и добри можности, па лесно е да се доживее љубовта. РАБОТА: Можеби ќе доживеете финансиско подобрување или ќе добиете наследство. ЗДРАВЈЕ: Аритмија.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Многу убави работи можат да се случат во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Може да згрешите поради расеаност. Успех во трговијата и логистиката. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Премногу сте агресивни деновиве. Ова не е нормално за вас и може да доживеете отфрлање поради тоа. РАБОТА: Можна е привремена криза во кариерата и работата. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Денот ќе биде полн со возбудливи настани на љубовен план . РАБОТА: Може да донесете погрешни одлуки за кариера и да се однесувате лошо со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Посебната привлечност со која зрачите во последно време сигурно не се исплати. РАБОТА: Можно е да се занимавате со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Може да имате тајна љубов или ќе станете нечија тајна љубов. Платонска љубов. РАБОТА: Проблеми во справувањето со странство или правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можно е да се случат големи работи на љубовен план, можеби промена на статусот. РАБОТА: Не позајмувајте пари бидејќи може да не се вратат. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Нема значителни промени во оваа сфера. РАБОТА: Успех на работни места поврзани со финансии, инвестирање или позајмување пари. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име