Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 17 април! Скорпијата им се враќа на бившите,...

Дневен хороскоп за среда, 17 април! Скорпијата им се враќа на бившите, а овој знак ќе биде обземен од љубомора

4466
0

Дневен хороскоп за среда, 17 април! Скорпијата им се враќа на бившите, а овој знак ќе биде обземен од љубомора

Водолиите нема да имаат причина да се сомневаат во искреноста на саканата личност. На работа ќе се појават некои можности или финансиска поддршка, кои ќе им помогнат да го постигнат она што го сакаат.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе ве привлече идејата да влезете во краткотрајна врска, без разлика дали сте сингл или не. Ќе бидете склони кон авантури. РАБОТА: Можни проблеми со претпоставените, доколку ги имате. ЗДРАВЈЕ: Мигрена.

БИК
ЉУБОВ: Многу немирен љубовен живот со преголема возбуда и промени, што не е по ваш вкус. РАБОТА: Може да очекувате напредок, особено ако се занимавате со надворешна трговија. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Средба со саканата личност и хармонично поминување на времето. РАБОТА: Ќе имате премногу работа. Радикално ќе го промените начинот на кој го правите тоа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Неповолен развој на настаните. Криза во љубовниот живот. РАБОТА: Можни големи промени во кариерата, престанок на работниот однос или ново работно место. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.


ЛАВ
ЉУБОВ: Среќа во контакт со образовани луѓе и странци. Можно е да ви се допадне помлада личност. РАБОТА: Ќе направите некои нерационални трошоци. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Вашиот социјален живот ќе биде многу богат, што ќе доведе до можности за љубов. РАБОТА: Се уште сте во многу поволен период и можете да постигнете значителен напредок. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Доколку сте во долга врска, нестабилноста што преовладува ќе ве загрижи. РАБОТА: Парична добивка, но сепак треба да внимавате да не трошите премногу. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да го обновите контактот со некој од минатото. РАБОТА: Можни се различни проблеми, а особено е важно да се концентрирате додека работите. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Добар однос со партнерот на интелектуален и ментален план. РАБОТА: Напредување во сферата на финансиите и давање интелектуални услуги. Можеби ќе добиете понуда за работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Многу предизвикувачки ден. Некои проблеми ќе испливаат на површина и ќе ја загрозат вашата љубовна врска. РАБОТА: Непријатни настани на работа или проблем со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Се сомневате во искреноста на саканата личност, можеби без причина. РАБОТА: Ќе се појават некои можности или финансиска поддршка, кои ќе ви помогнат да го постигнете она што го сакате. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Добар ден за љубов со саканата личност. РАБОТА: Надредените ќе бидат многу лошо расположени и можеби ќе треба да трпите неоправдани критики. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име