Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 15 ноември! Јарците имаат среќа во љубовта, а...

Дневен хороскоп за среда, 15 ноември! Јарците имаат среќа во љубовта, а овој знак го чека парична награда

2950
0

Дневен хороскоп за среда, 15 ноември! Јарците имаат среќа во љубовта, а овој знак го чека парична награда

Девиците ќе доживеат задоволство на работа, најверојатно во вид на парична награда. Тоа ќе му помогне и на партнерот да го реши проблемот и тоа ќе ја зајакне нивната врска.

ОВЕН
ЉУБОВ : Се наоѓате во нестабилен период и треба да избегнувате вербални конфликти доколку сакате да ја зачувате врската. РАБОТА : Помал напредок на работа или признание. ЗДРАВЈЕ : Психосоматски поплаки.

БИК
ЉУБОВ: Не сте отпорни на упорното додворување, дури и ако знаете дека личноста не е за вас. РАБОТА: Проблеми во партнерската работа и во судските случаи. Најдобро би било да избегнете конфликти. ЗДРАВЈЕ: Добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Среќа на речиси сите планови, вклучувајќи ја и љубовта. Ќе бидете во добро расположение. РАБОТА: Можеби сте во заблуда за вашите можности, бидејќи сте премногу скромни. ЗДРАВЈЕ: Проблем со грлото.

РАК
ЉУБОВ: Добар ден за љубов и дружење со семејството и воопшто со саканите. РАБОТА: Ќе се случат позитивни промени. Многу од нив сте ги посакале. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ

ЉУБОВ: Пред се се грижите за честа, за себе. Сè може да страда, дури и твоето срце, но не и твоето достоинство. РАБОТА: Ќе имате проблем да го потврдите вашиот авторитет. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе му помогнете на партнерот да реши некој проблем и тоа ќе ја зацврсти вашата врска. РАБОТА: Ќе доживеете задоволство, најверојатно во вид на парична награда. ЗДРАВЈЕ: Грижете се за грлото.

ВАГА
ЉУБОВ: Имате многу убави работи да кажете и денес ќе имате можност. РАБОТА: Позитивниот тренд продолжува. Можни се само мали административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Го отфрлате секој кој ве повреди. Треба да бидете потолерантни доколку сакате среќна долгорочна врска. РАБОТА: Може да се судрите со некој што не треба. ЗДРАВЈЕ: Проблем со апетитот.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Она што ви е важно е вашата љубовна врска да биде таква што отвора нови можности на секое ниво. РАБОТА: Добивка од патување или туризам. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Среќа во сферата на партнерските односи, а можна е и официјализирање на односите. РАБОТА: Може да добиете понуда за работа која се плаќа многу подобро од онаа што ја работите. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Вашата лежерност е нешто што добро оди кај спротивниот пол, особено ако сте маж водолија. РАБОТА: Вие сте ентузијасти, но може да бидете премногу напорни. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РИБА
ЉУБОВ: Вашата волја не е силна и затоа треба да избегнувате искушенија. РАБОТА: Ќе добиете неочекувана помош, или таква што нема ни да бидете свесни дека некој ви помага. ЗДРАВЈЕ: Алегии.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име