Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 13 декември! Ретроградниот Меркур гази – Водолиите имаат...

Дневен хороскоп за среда, 13 декември! Ретроградниот Меркур гази – Водолиите имаат проблеми, Рибите се запознаваат преку интернет, а еве кој има нервозен стомак

2750
0

Дневен хороскоп за среда, 13 декември! Ретроградниот Меркур гази – Водолиите имаат проблеми, Рибите се запознаваат преку интернет, а еве кој има нервозен стомак

Меркур, планетата на комуникацијата, денес оди во ретроградна насока и ќе продолжи со тоа темпо до 3 јануари 2024 година. Овој астролошки период ќе влијае на сите знаци, особено на Вага, Рак, Овен и Јарец.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е возбудливо љубовно искуство, но и напнатост во врската доколку сте во долга врска. БИЗНИС: Искористете го моменталниот позитивен тренд и атмосфера во деловната сфера. ЗДРАВЈЕ: Воспаление.

БИК
ЉУБОВ: Привлекувате внимание со вашата љубезност и привлечната надворешност. РАБОТА: Лесен успех за секој чија работа бара шарм, работа со луѓе , договор . ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Саканата личност ќе ви подготви убаво изненадување, а можеби и вие нејзе. РАБОТА: Ќе имате проблеми во меѓучовечките односи. ЗДРАВЈЕ: Алергии.

РАК
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете емотивно чувствителни и раздразливи, поради што може да настанат проблеми. РАБОТА: Ќе започнете нов бизнис или проект. ЗДРАВЈЕ: Стрес и вознемирен стомак.

ЛАВ
ЉУБОВ: Барате возбуда и промени, а во моментов ве привлекуваат ексцентрични луѓе. РАБОТА: Можете лесно да најдете пари за проектот што го имате на ум. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е некој да покаже интерес за вас, но ова внимание ќе биде донекаде непосакувано. РАБОТА: Финансиски промени или неочекувана добивка. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ВАГА
ЉУБОВ: Вашата способност за лесно комуницирање ќе ви помогне да воспоставите контакт со личноста што ја сакате. РАБОТА: Добивка од областа на уметноста. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни нерви.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Среќа во љубовта и успех во животот со очекување на идна среќа. Ова е чувството што ќе ве придружува денес. РАБОТА: Ништо нема да може да ве обесхрабри. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете растргнати меѓу личниот и деловниот живот. На крајот ќе одлучите дека љубовта е поважна за вашата среќа. РАБОТА: Зголемена активност и позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можна романса на патување или со некој кој ви е надреден. РАБОТА: Ќе имате повеќе работа отколку што сакате. Можна е промоција или пофалба од претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе се изненадите колку лесно ќе го добиете она што го сакате, но тоа се должи на многу хармонични планетарни транзити во моментот. РАБОТА: Можни дефекти на средствата за работа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Можеби ќе запознаете некого на некоја од социјалните мрежи. РАБОТА: Ќе добиете подобра работа или подобри услови за работа, а ако сте невработени тоа нема да трае долго. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име