Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 10 јануари! Близнаците и Водолиите сакаат афери, а...

Дневен хороскоп за среда, 10 јануари! Близнаците и Водолиите сакаат афери, а овој знак сака пари

2693
0

Дневен хороскоп за среда, 10 јануари! Близнаците и Водолиите сакаат афери, а овој знак сака пари


ОВЕН
ЉУБОВ : Можна е и нестабилност во врската, промена или кратка разделба. РАБОТА: Ќе ви се отворат нови деловни можности и ќе бидете задоволни од ситуацијата. ЗДРАВЈЕ : Можно е да доживеете повреда.

БИК
ЉУБОВ: Ќе доживеете работи кои ќе ве натераат да формирате поинаков поглед на љубовта, особено физичкиот аспект на љубовта. РАБОТА: Можно е да се одлучите за самостојно претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ако сте сингл, сигурно ќе најдете некој за себе, но и ако сте во врска, може да бидете во искушение да започнете тајна врска. РАБОТА: Ќе размислувате за некои правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде тежок или расправилив, склон кон расправии. Ќе мора да го игнорирате и да чекате подобро време и расположение. РАБОТА: Конфликтите со некој кој е надреден или на власт се неизбежни. ЗДРАВЈЕ: Слабо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Никогаш не чекате да ве изберат, вие избирате, а од групата на оние за кои сигурно ви се восхитуваат. РАБОТА: Можни се финансиски проблеми доколку не сте направиле се според прописите. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ова е време да покажете што се крие во вас. Имате скриена страст што ќе експлодира. РАБОТА: Можни проблеми поврзани со недвижен имот или приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Послаба виталност.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу заинтересирани за емоционална или физичка размена на наклонетост со партнерот. БИЗНИС: Успех во секој бизнис кој има врска со пари, недвижнини и инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Со лоша здравствена состојба сте.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете задоволни што најдовте личност која ве инспирира да сакате. РАБОТА: Успехот постигнат преку луѓе на кои им се допаѓате или можеби нешто повеќе од тоа. ЗДРАВЈЕ: Проблем во пределот на гениталиите.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Многу работи имаат шанса да се случат, само бидете попребирливи и бирајте мудро. РАБОТА: Проблеми од други сфери, можеби здравствени проблеми, ќе ви ги осуетат плановите. Здравје: Вие сте во лошо здравје.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Внимавајте да не наидете на агресивни поради вишокот енергија. РАБОТА: Можно е да добиете значително големи финансиски средства. Здравје: склони кон повреда и инфекција.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можно е да доживеете афера со некој со кој би требало да имате само деловен контакт. БИЗНИС: Особено добар ден за оние кои се занимаваат со банкарство и воопшто со пари. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА
ЉУБОВ: Повеќе ќе ве привлекуваат луѓе кои не се достапни отколку оние кои можете да ги имате. РАБОТА: Ќе имате проблеми доколку сте во партнерски бизнис, а особено со машки лица. ЗДРАВЈЕ: Можна нервна напнатост.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име