Дома Живот Дневен хороскоп за среда, 1 ноември! Раковите работат две работи, Близнаците наоѓаат...

Дневен хороскоп за среда, 1 ноември! Раковите работат две работи, Близнаците наоѓаат љубов, а еве кој очекува раскинување на договорот

1056
0

Дневен хороскоп за среда, 1 ноември! Раковите работат две работи, Близнаците наоѓаат љубов, а еве кој очекува раскинување на договорот

Меркур, Марс и Сонцето се во Шкорпија, која е многу моќно соѕвездие на планети кои треба да ги користат Раковите, Рибите и Скорпиите.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе се дружите и уживате, но тоа е се. Во љубовта нема да ве интересира посветеноста. РАБОТА: Можна преселба во канцеларија или некоја друга промена поврзана со работата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе запознаете неколку интересни личности, но никој од нив не е некој со кој би можеле да имате стабилна врска. РАБОТА: Успех во работата која вклучува интелектуална работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Љубовта лесно можете да ја најдете во место за забава. Од денес ќе имате повеќе волја и повеќе можности за излегување. РАБОТА: Проблеми за оние кои се занимаваат со транспорт. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК
ЉУБОВ: Ништо важно нема да се случи. РАБОТА: Може да добиете две можности за работа или да работите две работни места. Ова е денот кога ќе треба да го совладате мултитаскингот, ако веќе не сте го направиле. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете расположени, ќе флертувате и ќе имате среќа во љубовта. РАБОТА: Можни се финансиски проблеми поради поголеми инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Пад на виталноста.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми бидејќи повеќе ќе бидете расположени за дружење отколку за љубов. БИЗНИС: Вишокот енергија можете добро да го искористите во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВАГА
ЉУБОВ: Времето ќе го поминувате во друштво на атрактивни луѓе, но не се надевајте на стабилна ситуација во оваа сфера. РАБОТА: Ќе влезете во партнерски бизнис или ќе правите планови во таа насока. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ситуацијата ќе биде нестабилна, пред се поради вашата нервоза и потребата да им парирате на сите. РАБОТА: Можен раскин на договорот или некој лош исход поврзан со она што го работите. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Може да се случи да ви се допадне некој со кој работите, кој е ваш претпоставен или некој што го познавате преку работа. РАБОТА: Проблеми за оние кои патуваат поради работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате повеќе контакти отколку што е вообичаено и денес полесно ќе постигнете емотивна блискост со вас. РАБОТА: Успех на оние кои се занимаваат со банкарство. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Каде и да одите, сретнувате некој кој е привлечен, што ви отежнува да се одлучите за било што. РАБОТА: Ќе бидете уметнички инспирирани. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми во оваа сфера, поради што ќе бидете фрустрирани, но најдобро е едноставно да чекате подобро време за љубов. РАБОТА: Можни мали промени . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име