Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 9 октомври! На Раковите ќе им се допадне...

Дневен хороскоп за понеделник 9 октомври! На Раковите ќе им се допадне некој недостижен, а само Биковите чекаат финансиски успех

989
0

Дневен хороскоп за понеделник 9 октомври! На Раковите ќе им се допадне некој недостижен, а само Биковите чекаат финансиски успех

Новата работна недела ќе значи и подобрување во љубовта и работата за некои хороскопски знаци, но повеќето сепак треба да внимаваат на своето здравје.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Добро се согласувате со партнерот и со луѓето од спротивниот пол воопшто. Можна е нова љубов. РАБОТА: Ќе инвестирате и трошите импулсивно. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Ќе уживате во семејниот живот или ќе се стремите да живеете заедно со партнерот, доколку веќе не сте во заедница. РАБОТА: Успех со финансиитеи недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Расположени сте и вашата веселост ќе освои многу срца. Никој не може да биде толку весел како Близнаците. РАБОТА: Административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој што ви е недостижен, а ќе можете само да фантазирате. РАБОТА: Проблеми со подредените и со голем обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.


ЛАВ
ЉУБОВ: Љубовта нема да ве интересира, а вашето расположение ќе ја наруши хармонијата во врската. БИЗНИС: Можете да започнете успешен иновативен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ви биде тешко да остварите љубов иако сте заљубени. Можно е да имате тајна љубов или платонска врска. РАБОТА: Ќе ви недостига иницијатива. ЗДРАВЈЕ: Чувствителна психа.

ВАГА
ЉУБОВ: Позитивна атмосфера во љубовниот живот. Уживајте во овој поволен период за љубов. РАБОТА: Работа од дома или работа во недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можна нова љубов, флертување, нови интересни контакти или љубов со некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Успех во работата во медиумите. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да патувате со партнерот, ако веќе сте во врска или да доживеете романса на патувањето. БИЗНИС: Добивка од партнерство. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Многу романтичен љубовен живот. Ќе се чувствувате сакано бидејќи вашата избраничка ќе ви покаже многу внимание. РАБОТА: Среќно во секаква работа. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете дружељубиви и опкружени со шармантни луѓе, што ќе создаде можности за романсаако тоа е она што го барате. РАБОТА: Добри меѓучовечки односи. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете сомнителни за се што прави или кажува партнерот. РАБОТА: Ако се занимавате со креативна работа, можете да постигнете многу. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име