Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник, 6 ноември! Скорпиите сакаат помлади луѓе, Вагите можност...

Дневен хороскоп за понеделник, 6 ноември! Скорпиите сакаат помлади луѓе, Вагите можност за промена на работата

2228
0

Дневен хороскоп за понеделник, 6 ноември! Скорпиите сакаат помлади луѓе, Вагите можност за промена на работата

Секој хороскопски знак ќе има интересен почеток на неделата, но Лавовите ќе бидат тие на кои се ќе им оди по свое.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе развиете романтични чувства кон некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Нејасни односи со подредените, поради што ќе трпи и работата. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

БИК
ЉУБОВ: Премногу случувања ќе внесат нервоза во вашата врска и лесно може да настанат расправии. РАБОТА: Проблеми за оние кои се во судски спор. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можност да најдете љубов на некое место за забава или барем можност да доживеете романса. РАБОТА: Несовесни трошоци. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РАК
ЉУБОВ: Подготвени сте да станете нечии партнери и ќе имате сериозни намери во љубовта, но не и добра прилика. РАБОТА: Ќе сакате да се повлечете и да се држите подалеку од центарот на вниманието. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Бидејќи сте се разубавиле, ќе имате многу подобри можности за љубов отколку што тоа беше случај во минатото. РАБОТА: Успехот ви доаѓа без напор. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денот не е поволен за љубов , бидејќи повеќе ви одговара да бидете сами и да немате обврски. РАБОТА: Ќе размислувате за промена на работното место поради лошите меѓучовечки односи. ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе стапите во контакт само со луѓе кои се премногу агресивни или активни за вас. РАБОТА: Можеби ќе добиете можност да ја промените работата. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Контактирајте со пријатна помлада личност на која ќе му се допаднете. Добра комуникација. РАБОТА: Конфликт со претпоставените. Нема да го почитувате туѓиот авторитет. ЗДРАВЈЕ: Невралгија или забоболка.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Непријатно ќе ја изненадите саканата личност, поради што може да предизвикате сериозни проблеми. РАБОТА: Умешност со алат, но може да се работи и многу напорно. ЗДРАВЈЕ: Напнатост.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе стапите во контакт со луѓе сонувачи кои се подготвени да доживеат љубов, па лесно ќе ги освоите. РАБОТА: Може да изгубите пари. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции .

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Во овој период ќе имате можност да запознаете шармантни личности, од кои барем еден ќе ве привлече. РАБОТА: Кадровски промени. Нема да ви биде лесно. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе ве привлекуваат луѓе кои живеат во странство или се со странско потекло. РАБОТА: Ќе бидете многу активни и можеби ќе превидите некои важни работи поради многу работи кои се случуваат. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име