Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник, 3 јуни! Стрелците имаат огромен сомнеж – Еден...

Дневен хороскоп за понеделник, 3 јуни! Стрелците имаат огромен сомнеж – Еден знак го следи додворување од сите страни!

1882
0

Дневен хороскоп за понеделник, 3 јуни! Стрелците имаат огромен сомнеж – Еден знак го следи додворување од сите страни!

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас. Погодете што ве очекува и дали ѕвездите моментално ви се наклонети.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можни се несогласувања во врската поради вашиот темперамент. Ќе се стремите кон ослободување и поради тоа може да го повредите партнерот. БИЗНИС: Успех во сите работи поврзани со трговијата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ : Можно е да имате проблеми во љубовта бидејќи минатото ќе ви пречи на патот меѓу вас и избраната личност. РАБОТА: Без промени во оваа област од животот, сè ќе оди по утврдениот тек. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе се претворите во сензуална и авантуристичка личност, каква што нормално не сте, или не во голема мера. Ќе имате можности и ќе сакате се да пробате. РАБОТА: Зголемен обем на работа, особено за оние кои се занимаваат со трговија. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК
ЉУБОВ: Можни се недоразбирања во оваа сфера и проблеми поради заладување на врската, особено ако сте во „нова“ врска. РАБОТА: Ќе бидете оптоварени со работа, можеби и преоптоварени. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

ЛАВ
ЉУБОВ: Добра комуникација со партнерот или некој што ви се допаѓа, но нема да имате стабилност во љубовниот живот. РАБОТА: Во овој период може да се исплати разумен ризик. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Нема да се случи ништо ново. Може да се чувствувате заглавени. Но, не грижете се, тоа чувство нема да трае. РАБОТА: Ќе страдате поради нечесноста на личностите кои се над вас на хиерархиската скала. ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.

ВАГА
ЉУБОВ: Врска која се граничи со љубов и пријателство. Можеби се чувствувате фрустрирани од начинот на кој работите се одвиваат во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Проблеми во партнерскиот бизнис или правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Повеќе ќе бидете заинтересирани да имате моќ над личноста која ви се допаѓа отколку всушност да ја оставите и да ја сакате таа личност. РАБОТА: Финансиски грижи и нестабилност во таа сфера. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе сакате да се погрижите на некој начин да не се повредите, па затоа ќе ги туркате работите. РАБОТА: Ќе се сомневате во своите способности бидејќи ќе се соочите со предизвик. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој со кој работите и имате професионален однос. Поради ова, можеби ќе бидете принудени да ја скриете таа љубов. БИЗНИС: Проблеми и блокирање на паричните текови. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Помалку ќе се грижите за љубовниот живот, а повеќе за некои други сфери. РАБОТА: Многу сте поамбициозни отколку што сте спремни да признаете. Вашиот гениј ќе дојде до израз денес. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е несреќно да се заљубите во некого или егзистенцијалните проблеми негативно да се одразат на вашиот љубовен живот. РАБОТА: Нема да имате среќа со луѓе кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Песок во бубрегот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име