Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 28 август! За Близнаците следуваат неочекувана финансиска добивка,...

Дневен хороскоп за понеделник 28 август! За Близнаците следуваат неочекувана финансиска добивка, а за Лавовите следуваат многу можности за љубов

909
0

Дневен хороскоп за понеделник 28 август! За Близнаците следуваат неочекувана финансиска добивка, а за Лавовите следуваат многу можности за љубов

Секој хороскопски знак го очекува интересен почеток на новата недела, но се ќе оди добро, особено за Вагите.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да запознаете некој кој е заинтересиран за вас. РАБОТА: Брзо ќе размислувате и дејствувате. Додека другите се двоумат, вие ќе донесувате одлуки. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

БИК
ЉУБОВ: Ова е поволен ден за пријателски односи, но не и за романтични. Нестабилност. РАБОТА: Успех за оние кои работат во групи и различни здруженија. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да имате тајна љубов или тајна врска. Денеска ќе пукнете од самодоверба. РАБОТА: Можна е неочекувана добивка на полето на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

РАК
ЉУБОВ: Можни се потешкотии во врската поради нервоза и лоша комуникација. РАБОТА: Административни проблеми, како и компликации со оние кои се на суд. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.


ЛАВ
ЉУБОВ: Возбудлив ден во кој ќе имате повеќе можности за љубов. БИЗНИС: Зголемен деловниот промет, но можни се административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте во сообраќајот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате некои дилеми затоа што можеби ви се допаѓа некој од различна религија или кој доаѓа од различна култура. РАБОТА: Можно службено патување. ЗДРАВЈЕ: Невралгија.

ВАГА
ЉУБОВ: Можеби ќе ви се допадне некој кој е ваш претпоставен или на позиција на авторитет. РАБОТА: Ќе започнете нов проект или ќе започнете нов бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој што живее во странство. РАБОТА: Може да преместите канцеларија или да се занимавате со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Сепак можни проблеми, дисхармонија, несогласување или дури и кавги со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате потешкотии да добиете плата за вашата работа. ЗДРАВЈЕ: Инфекција или повреда.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ве интересира пред се физичкиот контакт со луѓе од спротивниот пол. РАБОТА: Поволен период за оние кои се занимаваат со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Вашето внимание ќе биде насочено кон љубовниот живот, па ќе имате можност за флерт и романса. РАБОТА: Промена на работно место, работен процес или луѓе со кои работите. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете главно фокусирани на други области од животот. Во љубовта ќе наидете на пречки. РАБОТА: Можна е промена на работата или кариерата. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име