Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 24 јуни! Биковите добија нова понуда за работа...

Дневен хороскоп за понеделник 24 јуни! Биковите добија нова понуда за работа – Лавовите повеќе не ги интересира љубовта!

2810
0

Дневен хороскоп за понеделник 24 јуни! Биковите добија нова понуда за работа – Лавовите повеќе не ги интересира љубовта!

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас, а Марс е во Бик. Дознајте што ви подготвуваат ѕвездите денес.

ОВЕН

ЉУБОВ: Нереалните очекувања можат да ве направат незадоволни од моменталната ситуација во љубовниот живот . РАБОТА: Проблеми во работниот процес или осовременување на работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК

ЉУБОВ: Можно е да започнете романса со некој од вашиот круг на пријатели или некој кој е сосема нов за вас. РАБОТА: Денеска лесно може да напредувате финансиски или да добиете понуда за работа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ќе измешате пријателство и љубов, бидејќи во моментов не сте заинтересирани да имате конвенционална врска. БИЗНИС: Можност за користење на социјалните врски во деловниот живот. ЗДРАВЈЕ: Стресот лошо влијае на вашето здравје.

РАК

ЉУБОВ: Лесно можете да постигнете емотивна блискост со личноста која ви се допаѓа. Во врската ќе има страст, но и љубов. РАБОТА: Внимавајте како се справувате со средствата. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки.

ЛАВ

ЉУБОВ: Денес повеќе сте фокусирани на други работи во животот отколку на љубовта. Нема да има важни настани во оваа сфера. РАБОТА: Најпрво ќе ве интересира да профитирате од она што го работите. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Нема да бидете премногу зафатени со љубовниот живот, бидејќи ќе има многу случувања во другите сфери од животот. РАБОТА: Можна промена на работното место или дури и промена на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА

ЉУБОВ: Долго време се обидувате да воспоставите континуитет и хармонија во љубовниот живот, но едноставно не ви оди. РАБОТА: Поволен ден за оние кои работат во медиумите. ЗДРАВЈЕ: Алергиски напад.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Можно е да имате сосема поинакво искуство. Ова може да биде поволен период за оние кои бараат нешто поинакво. БИЗНИС: Продолжува истиот, малку хаотичен тренд. ЗДРАВЈЕ: Имате деликатно здравје.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Можно е убаво време, но ништо повеќе од тоа. Денот ветува возбуда, но не и вистинска љубов. РАБОТА: Ќе имате проблем да им го наметнете авторитетот на оние кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт или синузитис.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Можете да постигнете ментална, но не и емоционална блискост со личноста која ви се допаѓа. БИЗНИС: Можно е да склучите деловна зделка, но имајте на ум дека зделката ќе биде многу „тресена“. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Можете да остварувате нови контакти на социјалните мрежи и користејќи интернет. РАБОТА: Поволен ден за оние кои се занимаваат со креативна професија, особено графички дизајн. ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете склони кон инфекции и повреди.

РИБА

ЉУБОВ: Можно флертување со некој со кој работите или имате професионален контакт. БИЗНИС: Можно е импулсивно трошење или инвестирање. Внимавајте како се справувате со туѓите пари. ЗДРАВЈЕ: Послаб апетит.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име