Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 20 ноември! Бик во финансиски тешкотии, Близнаците лудо...

Дневен хороскоп за понеделник 20 ноември! Бик во финансиски тешкотии, Близнаците лудо ќе се заљубат

2639
0

Дневен хороскоп за понеделник 20 ноември! Бик во финансиски тешкотии, Близнаците лудо ќе се заљубат

Љубовни дилеми, деловни пресврти и промена на здравјето – сето тоа го очекуваат поединечните хороскопски знаци, со почетокот на новата работна недела.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е денес да запознаете некого, да започнете врска или да изјавите љубов кон избрана личност. РАБОТА: Непочитувањето на претпоставените ќе доведе до проблеми. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да ја прекинете врската, бидејќи ќе се чувствувате како да не сте подготвени да се отворите. РАБОТА: Ќе имате финансиски тешкотии, трошоци и грижи. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со апетитот.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е лудо да се заљубите бидејќи постои шанса да сретнете некој кој магнетски ќе ве привлече. РАБОТА: Ќе има многу работа, но ќе имате сила да завршите се. ЗДРАВЈЕ: Многу нестабилно.

РАК
ЉУБОВ: Ќе имате дилема во врска со љубовниот живот бидејќи ќе добиете повеќе примамливи понуди или можности. РАБОТА: Ви е исклучително тешко да го следите темпото кое се бара од вас. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можно е очекувањата и мешањето на луѓето околу вас да ви го расипат уживањето или можноста за љубов. РАБОТА: Не правете избрзани промени. ЗДРАВЈЕ: Пад на виталноста.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате одлична можност, која ќе ја спречат некои проблеми од другите сфери на животот. РАБОТА: Можеби ќе се обидете да го претворите вашето хоби во професија. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Доколку сте слободни, ќе имате примамливи можности во оваа сфера, бидејќи на сите ќе им се допаднете. РАБОТА: Можно е да добивате пари и да профитирате од она што го работите. ЗДРАВЈЕ: Лош имунитет.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе налетате на некој кој има сличен темперамент како вас – бурен. Нестабилност на врската. РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде на високо ниво, но можни се проблеми на работното место. ЗДРАВЈЕ: Добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Поради моменталните планетарни влијанија, ќе станете многу покритични од вообичаено. Тоа нема да работи во ваша корист. РАБОТА: Чувствувате дека немате енергија за сите обврски. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ја изгубите довербата во партнерот поради недоразбирањата што ги имате неодамна. РАБОТА: Во моментов сте инспирирани да работите од дома и, ако е можно, за себе. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Не очекувајте премногу од денес. Ќе има проблеми во оваа сфера на кои ќе треба да работите. РАБОТА: Интелектуална работа или работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете отворени и многу покомуникативни отколку што бевте во претходниот период, што позитивно ќе влијае. РАБОТА: Можен е успех во недвижнини. ЗДРАВЈЕ: Алергии.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име