Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник, 18 септември! За Овните ова е ден за...

Дневен хороскоп за понеделник, 18 септември! За Овните ова е ден за промени, Лавовите добиваат среќни вести, а Девиците со успех во тимската работа

639
0

Дневен хороскоп за понеделник, 18 септември! За Овните ова е ден за промени, Лавовите добиваат среќни вести, а Девиците со успех во тимската работа

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Ова е денот кога може да се случи дефинитивна промена, на добро или на лошо. РАБОТА: Можни административни и логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БИК
ЉУБОВ: Можна е нова романсаи љубовна средба. Сепак, нема да бидете расположени за сериозна посветеност. РАБОТА: Проблеми со авторитетот. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Вашето добро расположение и комуникативност позитивно ќе се одразат на љубовниот живот. БИЗНИС: Ќе имате успех во што и да правите. ЗДРАВЈЕ: Зголемен апетит.

РАК
ЉУБОВ: Нема да се согласувате добро со другите, дури ни со партнерот. Најдобро е да се дистанцирате некое време. РАБОТА: Ќе бидете многу креативни во работата. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.


ЛАВ
ЉУБОВ: Среќни вести и позитивни настани. Можно е некому да му изјавите љубов или некој да ви каже дека ве сака. РАБОТА: Поволен ден за уметниците. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Може да се случи да ви се допадне некој кој е супериорен од вас или тотално надвор од вашата лига. РАБОТА: Ќе имате успех во тимот, поволен ден за креативни луѓе. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можни недоразбирања со избраната личност. РАБОТА: Ќе работите нешто во што ќе уживате. Успех во креативните занимања и оние поврзани со убавината. ЗДРАВЈЕ: Воспаление на мочниот меур.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Сигурно ќе бидете заљубени, но и ќе се сомневате во верноста или искреноста на саканата личност. РАБОТА: Позитивни случувања или промени во оваа област. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете во неволја бидејќи ќе ви се допаднат повеќе личности, а тоа важи и за оние кои се веќе во врска. РАБОТА: Радикална промена во вашиот сопствен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ако веќе сте во врска, може да имате проблеми во врската поради тајна љубов. РАБОТА: Ќе направите разлика во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Вкочанетост или спортска повреда.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете окупирани со некои други работи, но доколку веќе сте во врска ќе се справувате со проблемите кои ќе се појават. РАБОТА: Раскинување на договор или договор. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБИ
ЉУБОВ: Ќе бидете социјални и опкружени со атрактивни луѓе, но ќе сакате да останете сингл. БИЗНИС: Доколку се обидувате да продадете нешто, денес имате добри шанси. ЗДРАВЈЕ: Можна повреда.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име