Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник, 18 декември! Раковите ќе наидат на пречки за...

Дневен хороскоп за понеделник, 18 декември! Раковите ќе наидат на пречки за љубовта, Вагите ќе имаат помал финансиски успех

3087
0

Дневен хороскоп за понеделник, 18 декември! Раковите ќе наидат на пречки за љубовта, Вагите ќе имаат помал финансиски успех

Почетокот на новата недела ќе биде интересен за сите хороскопски знаци, но Јарците ќе имаат особено среќа на сите полиња.


ОВЕН
ЉУБОВ: Поволен ден за љубов, особено оној кој вклучува интензивни страсти и чувства. РАБОТА: Добро за оние кои се занимаваат со банкарство и финансии. ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате.


БИК
ЉУБОВ: Вашата подготвеност да уживате во животните задоволства денес е особено изразена и неодолива. РАБОТА: Среќно да работите со жени. ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на шеќер.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе почувствувате потреба да бидете слаткоречиви, што ќе создаде посебна атмосфера помеѓу вас и вашиот партнер. РАБОТА: Можен профит од се што е поврзано со уметност. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Ќе наидете на пречки на патот до љубовта и емоционалното исполнување. РАБОТА: Можно е да добиете пари или да остварите профит, особено ако се занимавате со логистика. ЗДРАВЈЕ: Лошо варење.


ЛАВ
ЉУБОВ: Се чини дека ќе го запоставите партнерот и како резултат на тоа ќе трпите негативни последици. РАБОТА: Ако вашата работа е поврзана со популарноста, денес ќе имате успех. ЗДРАВЈЕ: Јадете помалку.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете окупирани со проблеми во пријателските односи и нема да размислувате премногу за љубовта. РАБОТА: Можно недоразбирање со претпоставените, но инаку мирен ден. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе добивате многу комплименти затоа што ќе вложите труд на вашиот изглед и тоа нема да се спушти тешко. РАБОТА: Можен мал финансиски успех. ЗДРАВЈЕ: Проблеми на психосоматска основа.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Нема да сакате да ја соопштите вашата наклонетост на вашиот избраник. Тајна љубов. РАБОТА: Можно е да добиете добра можност во кариера. Службено патување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можни недоразбирања со партнерот. Воздржете се од расправии и утре ќе биде сосема поинаква атмосфера. РАБОТА: Проблеми од административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Многу активности во оваа сфера и разни настани. Важно е да останете посветени на саканата личност во сето ова. РАБОТА: Среќа во партнерскиот бизнис и во правните работи. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денеска емотивно ќе бидете недостапни. Тоа ќе предизвика проблеми во вашата врска. РАБОТА: Правни или технички проблеми на работа. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

РИБА
ЉУБОВ: Повеќе ќе бидете фокусирани на работата отколку на љубовта. Нема да правите многу со љубовниот живот. РАБОТА: Несигурноста може да ве спречи да ја искористите добрата прилика. ЗДРАВЈЕ: Солидно

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име