Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник, 16 октомври! Овенот ќе доживее голема љубов, за...

Дневен хороскоп за понеделник, 16 октомври! Овенот ќе доживее голема љубов, за Раковите е време за кармичка љубов, а еве кој чека пари

612
0

Дневен хороскоп за понеделник, 16 октомври! Овенот ќе доживее голема љубов, за Раковите е време за кармичка љубов, а еве кој чека пари


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе доживеете голема љубов или ќе имате можности да уживате со партнерот. Страстите ќе бидат поизразени од вообичаено. РАБОТА: Позитивни случувања доколку се занимавате со убавина. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БИК
ЉУБОВ: Избраната личност денеска ќе биде многу страсна и нема добро да реагира на млаки емоции или одбивање. РАБОТА: Овој период сте многу енергични и креативни. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Најточниот неделен хороскоп од 16 до 23 октомври! Раковите имаат судбоносен состанок, Вагите имаат тајна љубов, а еве кој ќе добие нова деловна понуда

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе имате добри причини да се сомневате во искреноста и посветеноста на личноста со која сте. БИЗНИС: Проблеми за оние кои имаат партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

РАК
ЉУБОВ: Ова е време за кармичка љубов, на која не можете да и одолеете, туку само да се предадете на поплавата од чувства. РАБОТА: Проблеми со луѓе кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Можна инфекција.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете многу популарни и ќе ви се восхитуваат многумина. Ќе ви донесе можности за љубов и можеби ќе ви се допаднат повеќе луѓе. РАБОТА: Одличен период за напредок. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете окупирани со врски и како да ги измазните проблемите кои настанале поради недоразбирања. РАБОТА: Ќе има застој во вашата кариера, без јасна насока. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВАГА
ЉУБОВ: Сигурно ќе има значајни настани, но овие настани можеби не се целосно позитивни. РАБОТА: Добивка од недвижен имот или приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате среќа во љубовта доколку сте на патување, на одмор, особено во странство. РАБОТА: Проблеми на полето на кариерата . Привремено нејасна ситуација. ЗДРАВЈЕ: Во добра здравствена состојба сте.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Не успевате да воспоставите хармонија во вашата врска. Сегашната напнатост може поволно да влијае на будењето на страста. РАБОТА: Ќе доживеете губење на мотивацијата. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ништо нема да се случи, а ќе треба малку да се повлечете од светот. РАБОТА: Вашата работна етика нема да биде на завидно ниво. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе добиете шанса да се заљубите во некого што го познавате долго време, но дури сега забележите ја привлечноста. РАБОТА: Ќе бидете трпеливи и професионални во работата. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РИБА
ЉУБОВ: Вашите очекувања ќе бидат претерани, иако не сте вложиле никаков труд во оваа сфера. РАБОТА: Можна парична загуба или оптоварување со обврски. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте со лековите.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име