Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 14 август! Возбудливи љубовни врски за Биковите, финансиска...

Дневен хороскоп за понеделник 14 август! Возбудливи љубовни врски за Биковите, финансиска добивка за Раковите и што ја чека Водолија

736
0

Дневен хороскоп за понеделник 14 август! Возбудливи љубовни врски за Биковите, финансиска добивка за Раковите и што ја чека Водолија
Секој хороскопски знак ќе има интересен почеток на неделата, но водолијата дефинитивно е во водство.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да имате можности за физички контакт со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате некои погрешни информации. Претпоставените ќе се однесуваат неодговорно. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

БИК
ЉУБОВ: Возбудлив развој. Тоа ќе ви даде оптимизам и верба во среќна иднинаво заедница со избраното лице. БИЗНИС: Ќе имате успех во што и да правите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете полни со приказни, од кои некои нема да имаат врска со реалноста. Ако погрешно се претставувате, може подоцна да зажалите. РАБОТА: Можно е да влезете во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Можно е околностите да ве одвојат на одредено време од вашиот избраник. БИЗНИС: Успех и профит од зачленувањето во здруженија поврзани со она што го работите. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Денес ќе бидете повеќе заљубени од вообичаено, ако тоа е воопшто можно. РАБОТА: Можете успешно да започнете сопствен бизнис или семеен бизнис, или да се занимавате со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате контакти со интересни луѓе, но можно е никој да не ви биде доволно привлечен. РАБОТА: Можно е службено патување и успех во трговијата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе се чувствувате среќни, бидејќи љубовта ви е најважна, а ќе имате многу успеси. РАБОТА: Имајте корист од партнерската работа и можниот финансиски напредок. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате контакт со некој што ви се допаѓа, но само индиректно, бидејќи тоа ќе биде некој што живее далеку. РАБОТА: Проблеми со работа во странство или службено патување. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да комуницирате со некој што ви се допаѓа. БИЗНИС: Ќе имате успех доколку се занимавате со приватен бизнис или со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ништо важно нема да се случи во оваа сфера, но ако веќе сте во врска, може да се сомневате во верноста на партнерот. РАБОТА: Ќе се отворат некои нови можности во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ќе ви се допадне некој со кој работите. Афера со некој со кој треба да имате професионален однос. РАБОТА: Промена во областа на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

РИБИ
ЉУБОВ: Не сте во фаза во која можете да очекувате големи промени, бидејќи најмногу сте ориентирани кон кариерата. РАБОТА: Ќе имате повеќе добри можности во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име