Дома Живот Дневен хороскоп за понеделник 12 февруари! Овните ги чека страсна афера, Лавовите...

Дневен хороскоп за понеделник 12 февруари! Овните ги чека страсна афера, Лавовите ги привлекуваат парите

784
0

Дневен хороскоп за понеделник 12 февруари! Овните ги чека страсна афера, Лавовите ги привлекуваат парите

Почетокот на новата недела им ги носи најубавите работи на Лавовите.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можна страсна врска на патување или со некој од странство. РАБОТА: Ќе имате повеќе работа отколку што сакате. Можно е дури и да претерате. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Можно е партнерот да ви направи љубоморна сцена. Ќе ве навреди и ќе создаде проблем во врската. РАБОТА: Зголемена активност и позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе размислувате за некој кој е далеку или ќе имате можност да запознаете некој кој живее далеку и кој ќе ви се допадне. РАБОТА: Условите за работа ќе се влошат. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

РАК
ЉУБОВ: Барате нешто необично, што ќе ве натера да сонувате за некој што е недостижен. РАБОТА: Можни проблеми и дефекти на средствата за работа, како и проблеми со подредените. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе се изненадите колку лесно ќе го добиете она што го сакате, но денес нема да најдете радост во тоа. БИЗНИС: Лесно можете да привлечете пари за секој проект. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денеска би можеле да почувствувате емотивна повреда, бидејќи вашиот партнер ќе биде многу оддалечен. РАБОТА: Ќе доживеете позитивни промени во оваа сфера и тоа ќе ви го разбуди ентузијазмот. ЗДРАВЈЕ: Воспаление.

ВАГА
ЉУБОВ: Некој ќе покаже интерес, но на агресивен или агресивен начин, кој ќе ве потресе. РАБОТА: Можеби ќе доживеете некои финансиски промени. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате причина да се надевате, можете да очекувате среќни настани. РАБОТА: Ќе имате енергија да постигнете се што сте зацртале, а ќе бидете придружени со среќни околности. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можни се тензии во врската, доколку сте во долга врска, бидејќи ќе имате преголеми очекувања од партнерот. РАБОТА: Ќе имате помали проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Постои шанса многу страсна личност да покаже интерес. РАБОТА: Можно е да трошите претерано или да инвестирате нерационално, поттикнати од напредокот во финансиската сфера . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Вашата способност за лесно комуницирање ќе ви биде од голема корист денес. Шармантен разговор и комплименти. РАБОТА: Добивка во областа на уметноста и образованието. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни нерви.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете растргнати помеѓу личниот и деловниот живот и тешко ќе најдете енергија за се. РАБОТА: Ќе започнете нов бизнис или проект. Успех на полето на трговијата. ЗДРАВЈЕ: Стрес.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име