Дома Живот Дневен хороскоп за петок 9 февруари! Лавовите треба да се подготват за...

Дневен хороскоп за петок 9 февруари! Лавовите треба да се подготват за прилив на пари, а овој знак ќе ужива во љубовта

3148
0

Дневен хороскоп за петок 9 февруари! Лавовите треба да се подготват за прилив на пари, а овој знак ќе ужива во љубовта

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас.

Дознајте како планетите го фаворизираат вашиот хороскопски знак .


ОВЕН
ЉУБОВ: Емотивно ќе бидете отворени за нови љубови и нови опции. РАБОТА: Можеби нема да можете да добиете плата за вашата работа. Не позајмувајте пари. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

БИК
ЉУБОВ: Можеби ќе откриете дека љубовта ви е пред нос долго време без да ја препознаете. РАБОТА: Можен проблем од правен или административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Скок на шеќерот во крвта.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ова не е добар период да барате љубов. Околностите нема да ви одат добро, ниту вашето моментално лошо расположение нема да ви биде од помош. РАБОТА: Ќе ја одложите работата. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

РАК
ЉУБОВ: Ова не е ден за забава. Можно е да се чувствувате несреќно и да го обвинувате партнерот за тоа. РАБОТА: Ништо ново нема да се случи на овој фронт. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате среќа во комуникацијата со личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Можно е да добиете пари од успешни финансиски вложувања. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можни помали недоразбирања поради оптоварување со обврски и недостаток на време. РАБОТА: Ризичните потези во финансиската сфера нема да се исплатат. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ВАГА
ЉУБОВ: Денес лесно можете да постигнете блискост со другите, па затоа треба да го искористите тоа. РАБОТА: Логистички потешкотии и проблеми од административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете нагласено страсни и агресивни. Можни се ненадејни изливи на страст и импулсивност. РАБОТА: Ќе блеснете и ќе ги покажете своите лидерски способности. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате повеќе време за љубов и доколку денес почнете да освојувате, тоа наскоро ќе даде добри резултати. РАБОТА: Можно е да ја смените работата. ЗДРАВЈЕ: Ќе усвоите подобри навики.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да запознаете некого во поголемо општество. РАБОТА: Претпоставените ќе бараат и нервозни, па можни се проблеми. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни дишни патишта.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу барани, популарни. Нема да ви биде тешко да излезете и да се покажете во најдобро светло. РАБОТА: Можни ситни промени или лоши односи со колегите. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот полека ќе почне да станува повозбудлив и севкупно подобар. Сушната сезона завршува. БИЗНИС: Проблеми и одложувања во партнерски бизнис или судски спорови. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име