Дома Живот Дневен хороскоп за петок 8 септември! Стрелец како некој на висока позиција,...

Дневен хороскоп за петок 8 септември! Стрелец како некој на висока позиција, Близнаците страдаат од несоница

815
0

Дневен хороскоп за петок 8 септември! Стрелец како некој на висока позиција, Близнаците страдаат од несоница

Секој хороскопски знак ќе има интересен ден кога е љубовта во прашање, но тоа особено важи за Лавовите.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Многу лош семеен живот, можни кавги доколку живеете со партнер или сте во брак, поради што ова е неповолен период за љубов. РАБОТА: Работа во недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Нервоза.

БИК
ЉУБОВ: Се наоѓате во период во кој ќе се решаваат многу работи. Ќе правите долгорочни планови. РАБОТА: Општествено ангажирана работа или работа во политика. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете малку агресивни и може да предизвикате спротивна реакција од онаа што ја посакувате. РАБОТА: Можно е да бидете презафатени и затоа да згрешите. ЗДРАВЈЕ: Несоница.

РАК
ЉУБОВ: Љубовниот живот во последно време е прилично несигурен, но тоа е проблем што го споделувате со многу други хороскопски знаци. РАБОТА: Успех на полето на трговијата. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можно е да планирате патување со партнерот или да ви се допадне некој што ќе го сретнете на патувањето. РАБОТА: Добар ден за справување со администрацијата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој со кој немате шанси да остварите стабилна врска. РАБОТА: Промена на работа или насока на кариера. Лош договор со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете страствени, што донекаде поволно ќе влијае на љубовниот живот, но нема да доведе до стабилизирање на ситуацијата. РАБОТА: Можни се позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Страстите ќе бидат нагласени, но нема да најдете некој со кој можете да бидете во сериозна врска. РАБОТА: Можете да добиете нова работа доколку ја барате. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Денеска може да ве привлече некој со кој работите или кој е ваш претпоставен, но тоа ќе трае кратко. БИЗНИС: Престанок на партнерството доколку се занимавате со партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да сакате да започнете заеднички живот со партнерот, но некои околности би можеле да ги спречат вашите желби. РАБОТА: Нова работа или нов проект. ЗДРАВЈЕ: Невралгија.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ништо ново нема да се случи во оваа сфера. Можна позитивна комуникација и флертсо некој што ти се допаѓа. РАБОТА: Добивка од недвижен имот или превоз. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

РИБА
ЉУБОВ: Хармонија во врската и генерално без негативни настани. БИЗНИС: Проблеми или предизвици со деловните патувања за оние кои работат со странци и во странство. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име