Дома Живот Дневен хороскоп за петок 8 март! Вагите ја наоѓаат љубовта на работното...

Дневен хороскоп за петок 8 март! Вагите ја наоѓаат љубовта на работното место, а тука ги чека финансиската криза

1079
0

Дневен хороскоп за петок 8 март! Вагите ја наоѓаат љубовта на работното место, а тука ги чека финансиската криза

Што се однесува до работата, Јарците се тие кои треба да посветат посебно внимание.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе излезете и ќе се забавувате, но нема да барате љубов , или нешто сериозно. БИЗНИС: Можно е да добиете идеја да започнете бизнис со роднини или пријатели. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу заинтересирани за физички контакт со некој од вашиот круг на пријатели. РАБОТА: Поволен ден за занимавање со уметност, но можеби ќе бидете мрзливи за се останато. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Во поволен период сте за започнување на долготрајна романтична врска . БИЗНИС: Успех во претприемништвото, шпекулациите и приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК
ЉУБОВ: Може да доживеете емоционален стрес. Околностите може да ве одвојат од саканата личност. РАБОТА: Можни промени, а не ви се допаѓаат дури и кога се позитивни. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде нестабилен, бидејќи партнерот нема да биде расположен за никаков начин да се посвети. РАБОТА: Поволна ситуација, можете да напредувате. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Се наоѓате во возбудлив период за љубов, но сепак, може да бидете фрустрирани од можностите. БИЗНИС: Без промени ќе продолжи трендот што преовладува. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е љубовта да ја најдете на работното место. Во секој случај, ќе имате среќа. РАБОТА: Ќе треба да го промените правецот на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе излезете или ќе планирате забава, а во фокусот на се ќе бидат настаните во љубовниот живот. РАБОТА: Можеби ќе бидете принудени да работите две работни места. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Не треба да очекувате премногу. Поволни за љубов само за оние кои веќе имаат партнер. РАБОТА: Ќе бидете сконцентрирани на домот, одморот или приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Нестабилност во љубовната врска, можеби поради мешање од околината во вашиот живот. РАБОТА: Компанијата во која работите може да западне во криза. Не е особено поволна ситуација. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Доколку се случи некој да ви се допадне, можно е тоа да биде личност за која не треба да имате чувства. РАБОТА: Можни се кадровски промени. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Сите ќе ви изгледаат попривлечни од личноста со која сте во врска. РАБОТА: Можеби сте доживеале некои промени, но нестабилниот период е зад вас и не треба повеќе да се грижите. ЗДРАВЈЕ: Променливо

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име