Дома Живот Дневен хороскоп за петок 7 јуни! Раковите имаат променливо расположение, Девицата има...

Дневен хороскоп за петок 7 јуни! Раковите имаат променливо расположение, Девицата има нови деловни можности, а овој знак е придружен со среќа во љубовта

2433
0

Дневен хороскоп за петок 7 јуни! Раковите имаат променливо расположение, Девицата има нови деловни можности, а овој знак е придружен со среќа во љубовта

Стрелците ќе се дружат и ќе воспостават нови контакти. Има шанса во овој период да постигнат долготрајна љубов.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:

ОВЕН

ЉУБОВ: Многу гласно и јавно ќе ја изразувате својата наклонетост, бидејќи таа ќе биде посилна од вас. Може да се покаете затоа што вашите чувства нема да бидат возвратени. РАБОТА: Промени на работа . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БИК

ЉУБОВ: Ќе се трудите да постигнете нова љубов бидејќи ќе бидете незадоволни од моменталната ситуација. РАБОТА: Ќе имате можност да ја тестирате вашата издржливост. ЗДРАВЈЕ: Би било добро да се обратите на лекар.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ќе бидете опкружени со атрактивни луѓе, па лесно ќе најдете можност за романса. БИЗНИС: Проблеми во деловното партнерство и постигнување договор во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Срцеви проблеми.

РАК

ЉУБОВ: Денеска вашето расположение ќе биде многу променливо. РАБОТА: Ова е ден за промени во кариерата, можеби не сосема позитивни. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ЛАВ

ЉУБОВ: Денеска ќе бидете фокусирани на други работи во животот. РАБОТА: Ќе имате силна желба да бидете свој шеф и да имате поголема слобода во работата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Постои можност некој од минатото за кој не сте зажалиле да се врати во вашиот живот. РАБОТА: Ќе добиете нови можности за работа или партнерство, поврзани со креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА

ЉУБОВ: Ова не е период во кој можете да се надевате на позитивен развој, а за тоа делумно ќе бидете и самите виновни. РАБОТА: Можни проблеми со колегите. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со бубрезите.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе имате или непривлечни можности за љубов или воопшто нема, што ќе ве остави незадоволни. БИЗНИС: Доцнење на готовинскиот тек и можна загуба. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе се дружите и ќе остварувате нови контакти. Постои шанса во овој период да постигнете долготрајна љубов. БИЗНИС: Успех во секој бизнис кој вклучува трговија. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој е веќе зафатен и со кој тешко дека ќе имате потенцијална врска. РАБОТА: Ќе работите нешто поврзано со недвижен имот или работа од дома. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Можно е да имате можност да излезете и да запознаете некој нов кој ќе ве заинтригира. РАБОТА: Во овој период најважно е да бидете многу штедливи. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА

ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој ќе ве интересира, но со кој има мали шанси за врска. РАБОТА: Напредување на оние во високо специјализирани занимања. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име