Дома Живот Дневен хороскоп за петок 5 април! Рибите имаат многу работа, Стрелците влегуваат...

Дневен хороскоп за петок 5 април! Рибите имаат многу работа, Стрелците влегуваат во недефинирана врска

3502
0

Дневен хороскоп за петок 5 април! Рибите имаат многу работа, Стрелците влегуваат во недефинирана врска

Од сите хороскопски знаци, и покрај тоа што Меркур е ретрограден, Близнаците ќе имаат најуспешен ден, во сите области од животот.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој целосно ќе ве освои, а вие самите ќе привлекувате внимание каде и да се појавите. РАБОТА: Ќе влезете во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Главоболка .

БИК
ЉУБОВ: Ова не е идеално време да ја пронајдете вистинската личност, но и покрај тоа добро ќе се забавувате. РАБОТА: Ќе имате можности да направите нешто креативно, убавина и уметност. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете отворени, комуникативни и шармантни. Ќе ги имате токму таквите можности за љубов какви што посакувате. РАБОТА: Можно е да влезете во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне личноста која е ваш претпоставен на работа. РАБОТА: Претприемништвото и работната етика ќе ви овозможат да напредувате. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате можност да запознаете некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Кадровски промени на работа и добри меѓучовечки односи. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате чувства кон некој многу постар од вас. РАБОТА: Ќе имате потреба да започнете нешто ново, да започнете нов проект. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе запознаете поатрактивни луѓе. Ќе ви биде тешко да се одлучите за само еден. РАБОТА: Ќе правите долгорочни планови. Успех во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет .

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате контакти со атрактивна личност, но можно е оваа личност да живее премногу далеку за да можете да воспоставите врска. РАБОТА: Можно е службено патување. ЗДРАВЈЕ: Добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Може да се случи да влезете во недефиниран однос со некој со кој инаку сте биле пријателски расположени. РАБОТА: Можна добивка, но и импулсивни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да комуницирате со некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе бидете многу имагинативни и креативни. Успех за оние кои се занимаваат со уметност. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој ќе ве заинтригира, а во спротивно ќе бидете опкружени со атрактивни луѓе. РАБОТА: Проблеми поврзани со работа во странство или за странци. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Можни се нови познанства и сигурно некој ќе ви се допадне, но ќе мора да ги криете чувствата. РАБОТА: Ќе имате повеќе работа отколку што можете да поднесете. ЗДРАВЈЕ: Температура.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име