Дома Живот Дневен хороскоп за петок 29 март! Девиците се лидери на работа, Водолиите...

Дневен хороскоп за петок 29 март! Девиците се лидери на работа, Водолиите не се за врски, а еве кој ги добива парите

4116
0

Дневен хороскоп за петок 29 март! Девиците се лидери на работа, Водолиите не се за врски, а еве кој ги добива парите

Се наближува ретроградниот Меркур (2 април), како и затемнувањето на Сонцето во Овен (8 април), па ни претстои уште еден возбудлив астролошки ден за сите знаци од Зодијакот.

ОВЕН
ЉУБОВ: Денеска ќе ве интересира дружење и запознавање нови луѓе, а остварувањето врска нема да ви биде приоритет. РАБОТА: Строго следете ги прописите при работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе фантазирате за љубов , но ќе бидете премногу склони кон осаменост за да ја реализирате можноста за романса. РАБОТА: Во поволен период сте за планирање на сопствен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Може да запознаете некој интересен ако излезете со друштво. РАБОТА: Почитувајте ги претпоставените кои во овој период премногу сериозно го сфаќаат својот авторитет. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Ако сте сами, можете да се надевате на напредок , бидејќи денес ќе имате среќа во љубовта. РАБОТА: Денес ќе бидете полни со енергија и ентузијазам за работа. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ЛАВ
ЉУБОВ: Можни нови познанства, но се чини дека и покрај тоа ништо важно нема да се случи. РАБОТА: Извесен успех во административната и логистичката работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Потрудете се, и ќе успеете да создадете можност за љубов. РАБОТА: Можен помал успех или ќе добиете можност да заземете лидерска позиција на работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете во свој свет, кој нема да ви помогне да најдете вистински можности, но ништо нема да ја спречи вашата фантазија. РАБОТА: Завршување на започнатата работа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Внимавајте да не бидете груби пред личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе се занимавате со административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате контакт со некој кој е многу привлечен и кој ќе ве принуди повеќе да се занимавате со љубовниот живот. РАБОТА: Можна мала финансиска добивка . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Денеска ќе уживате во семејна атмосфера. Поволен ден само за оние кои нашле љубов. РАБОТА: Успех за оние кои работат во областа на економијата. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можно е да ви се појават некои прилики, но да не сте расположени за врска. РАБОТА: Ситуацијата во кариерата ќе биде донекаде нестабилна. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете особено шармантни, а ќе имате можност да запознаете некој кој ќе ве привлече. РАБОТА: Ќе ги импресионирате претпоставените со голем труд. ЗДРАВЈЕ: Добро

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име